Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik idegen nyelvet válassza...

Desiree91 kérdése:

Melyik idegen nyelvet válasszam? Olasz, orosz, japán, vagy héber?

Figyelt kérdés
Angol és német mellé szeretnék még egy nyelvet az említettek közül de nem tudom melyiket válasszam. Szerintetek? Melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni?

2013. febr. 4. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Olasz - ez legalább tanulható és használható - valamint segíti a többi latin nyelv tanulását.

Orosz - lehet vele boldogulni, de lényegsen nehezebb, cirill betűktől sokan dobnak hátast..

Japán - Az európai agynak nagyon nehezen tanulható, nem ajánlott, hacsak nincsennek vele konkrét céljaid.

Héber - ha nem vagy zsidó felesleges.

2013. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Francia(?)!
2013. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát a franciát nem igazán szeretném, inkább a fent említettek közül választanék.
2013. febr. 4. 16:58
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Az olasz szép, logikus, bár egy szint után nehéz - nem annyira keresett latin nyelv mint a francia, vagy újabban a spanyol, de mindenképp hasznos, mert Európában 60 millió olasz él.


Orosz - ha választani kéne a négy nyelv közül, ezt választanám. Egyre kevesebben beszélik itthon, és egyre fontosabb nyelv lesz (gazdasági világhatalom, az itteni régióban pláne fontos). A szláv nyelvek közül a legszebb hangzású szerintem. De állítólag nem könnyű nyelv, és ezt a nyelvtanra értem, nem a cirill betűkre (azt egy óra alatt meg lehet tanulni!)


Japán - magyaroknak állítólag könnyebben megy a tanulása. Mégis, az írásjelek megtanulása miatt, amiatt mert Európában alig van rá szükség, nem ajánlom. Hacsak valami szállal nem kötődsz Japánhoz, vagy nem készül oda kimenni, nem ajánlom.


Héber - Akkor tanuld, ha zsidó vagy, és valamilyen oknál fogva szükséged van a nyelvre. Ha nem vagy zsidókkal, nem mész Izraelbe gyakran, felesleges tanulni szerintem.

2013. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. febr. 4. 19:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az OROSZ és OLASZ közzül választanék.


Mind a kettőt elkezdtem, de az OROSZ nyelvre nehezen állt rá az agyam.


Az OLASZ lényegesen könnyebb volt, főleg egy erős ANGOL után, ami a szavak tanulásánál sokat segített.


Nem állítanám, hogy könnyű nyelv, mert erősen ragozós rendszerű, de tanulható. A hasznosságát sokan megkérdőjelezik, de Nekem most épp olasz főnököm van egy olasz érdekeltségű cégnél: Nehezen találnak olaszul beszélű, szakirányú végzettséggel rendelkező embereket, így az OLASZ nyelv volt a kulcs! :)

2013. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is az olaszt vagy az oroszt ajánlanám inkább. Japánt vagy hébert tényleg csak hobbiként érdemes tanulni, mert sajnos itthon nincs rájuk túl nagy kereslet. Az oroszról annyit tudok, hogy gazdaságilag nagyon jön felfelé és keresik az olyan szakembert, aki jól beszél oroszul.


Az olaszról már jobban tudok nyilatkozni :) Mikor elkezdtem mindenki azt mondta, hogy egy nagyon könnyű nyelv. Hát azért ezt nem mondanám. Szerintem van majdnem olyan nehéz, mint a német nyelvtanilag, viszont annyiban könnyebb, hogy sokkal jobban tanulható, sokkal jobban rááll az agyad, vannak dolgok, amiket könnyen ki lehet találni - ilyen például a rendhagyó igék ragozása. Egyszerűen ráérzel. Nagyon dallamos, igazából minden mondat olyat, mintha valami verset mondanék :) Azon kívül meg maguk az olaszuk is úgy vannak a külföldiekkel, mint mi: ha olaszul beszélsz hozzájuk, akkor nagyon hálásak tudnak lenni és nagyon kedvesek :) nagyon tudják értékelni, ha beszéled a nyelvüket (főleg mivel sajnos az olaszok többsége nem igazán beszél angolul, németül), legalábbis én ezt így tapasztaltam, de olasza válogatja.

2013. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 7. 14:00
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
japán.:D
2013. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Én idén kezdtem el egyszerre japánt és hébert is tanulni. Nem mondom külön-külön se lenne egyszerű, de együtt tanulni ezt a két nyelvet, hát khm...

A japán jó, nehéz, és teljesen más a logikája, mint az európai nyelveknek, ugyanakkor jól hasznosítható.

A héber pedig akkor is hasznos lehet, ha nem vagy zsidó. Jelenleg több külpolitikai okból is jól jöhet, ha az embert beszéli a hébert, feltéve, ha mozogsz valamilyen nemzetközi területen, vagy szeretnél.

Amúgy meg mind a kettő szép és gazdag ország, sokféle lehetőséggel, szóval szerintem ne tántorítsanak el, ha van benned kitartás hozzájuk.

Az orosszal vagy az olasszal nyilván közelebb is boldogulhatsz, nem tudom mennyire vagy hazaszerető :))

2013. máj. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!