Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kell tudni a nyelvtant,...

Kell tudni a nyelvtant, nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés
Éppen németet kezdtem el tanulni, de azon gondolkozom, hogy kell e a nyelvtan. Például magyarul sem tudom a nyelvtani szabályokat. Most német miatt olvastam utána annak is mi a részes eset, de mégis beszélek magyarul anyanyelvi szinten. Idegen nyelv tanulásánál, akkor mért szükséges megtanulni mindezt?

2013. febr. 5. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Elég ciki, hogy nem tudod a magyar nyelvtani szabályokat.
2013. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert az anyanyelvedet hosszú évek során sajátítod el, ráadásul többnyire még fiatal korodban, amikor erre sokkal, de sokkal fogékonyabb voltál. Még hozzá megszokás útján, (láttad)/hallottad, hogy a többiek kommunikálnak és így lassacskán megtanultad.


Természetesen nem lehetetlen így megtanulni, sőt bizonyos szintig e fajta módon is neki kell állnod (ezért kell olvasni, szöveget hallgatni és ha lehet beszélni is a nyelven), de idősebb korbán már kevésbé fogékony erre az ember, illetve nem nagyon valósítható meg az az imerzió, mint ami fiatal korodban anyanyelved megtanulásához vezet. (ezért is mondják, hogy pár év alatt megtanulsz egy nyelvet, ha külföldre mész)


Nem kell, de sokkalta felgyorsítja a procedúrát, ha nyelvtant is megtanulod hozzá. Illetve vannak dolgok, amiket jellemzően anyanyelvűek is elrontanak, vagy elrontanának, ha nem tanulnák meghozzá a nyelvtant.


Magyarból is tanultál valamennyi nyelvtant és helyesírást. Persze mondjuk, hogy hogyan képzed a szavak többesszámát, azt nem nagyon kellett sokáig ragozni, mert hozzászokott mindenki.


Németből is hozzászoktathatod magadat, de az iszonyat sok időt és némettel való foglalkozást igényel. Én például ma napid nem tudom a többesszámképzés szabályait, csak egy-két kivételt tanultam meg, hanem mindent megszokásból (és általában tökéletesen) mondom őket. Ez jó pár év, napi több órás tévézésnek az eredménye.


Az igeragozás is megy, kivéve a függőbeszédet, amit azért TV-ben (gyereksorozatoknál legalábbis) nem használnak, így azt ennek ellenére se tudom érzésből, gyakorolnom kellett, meg kellett tanulnom hozzá a szabályokat.

2013. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Néhány dolgot azért jó érteni

(Mi miért van) Azért tanulunk pl mi is (magyar)

nyelvtant- általánosban meg a helyesírást is tanuljuk(mert különben biztos h csomó mindent rosszul írnánk)

2013. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tanulod meg vizsgán

(több mint valószínű) meghúznak

2013. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek, amit az iskolában oktattak és megmaradt, azzal tisztában vagyok, de a különböző esetek például, sosem volt életem szerves része. Ha ettől most tudatlan segg leszek, hát legyen, de a 23 évem alatt, megvoltam nélküle.


Többieknek köszönöm.

2013. febr. 5. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!