Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másnál is az volt hogy egy...

Másnál is az volt hogy egy nyelvet tanítottak számára és istennek nem akarta tanulni és később magától pusztán szeszélyből elkezdte tanulni?

Figyelt kérdés

Nálam ez a nyelv az angol. Meg kell h mondjam egész általános és közép iskolába lesz.rtam vastagon.

Viszont ami óta csak a saját szórakoztatásomra el kezdtem tanulni, volt olyan h két oldalas levelet írtam egyik haveromnak, v telefonom beszéltem egy foszerrel.

Persze nem vagyok perefekt ez hazugság lenne, viszont 100 X többet tanultam meg egy év alatt mint a már korábban említett időszakban.

Másnál is volt így ?



2013. febr. 8. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Velem is így volt. Sajnos ha kötelező akkor egyszerűen képtelen vagyok megtanulni a nyelvet. Amúgy is nehezen tanulok nyelveket mert nincs nyelvérzékem, és rossz a hallásom is.

Anno annak idején nekem még oroszul kellett tanulnom. A kettest mindig megszereztem de tovább nem tudtam menni. A hideg rázott ki az orosz nyelvtől.

Ma 40 évesen oroszul írogatok az ukrán kolléganőnek, és bár a beszéd még nem a legjobb de kommunikálok oroszul. Pedig angolul kéne, mert Angliában élek, de angolul nem megy. Sajnos most angolul kötelező tanulni, és az istennek nem megy.. Egyszerűen kiver a víz az angol nyelvtől. Pedig jó lenne már angolul is érteni valamit, mert néha olyan jó lenne munkaidőben a kollégákkal beszélgetni..De még nem megy..

2013. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És mi a melód ha nem titok, hogy boldogulsz Angliában ?

Az orosszal ?

2013. febr. 8. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nyomdában dolgozom könyvkötőként. Végül is ez a szakmám. Angolul kéne boldogulni. Boldogulok is, mert a munkát tudom csinálni, ha új meló van és mondják akkor kötelezően adnak mindig munkalapot amin le van írva hogy milyen munkát kell csinálnom. ( de a hülye gyerek is tud hajtogatni vagy a gép mellett állni, ahová bepakol és kipakol. Bárki akinek 1 napig megmutatják utána profin dolgozik benne) Szóval a munkámban nincs gond, mert ha másképp nem megy akkor előveszem a jó öreg szótárat. Igyekszenek beszélni hozzám, de egy idő tán én érzem kínosnak hogy a felét sem értem így szépen valahogy abba marad a duma. Egy kis szerencsém azért van. Az angolok imádnak beszéd közben a kezükkel is gesztikulálni, mutogatni. Így nagyon sokszor a mutogatásokból jövök rá mit is mondanak. Mivel sokat kell dolgoznom nincs időm ara hogy tanfolyamra menjek.. Nem baj, de legalább jól keresek..:)

2013. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a lényeg.
2013. febr. 8. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!