Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért kell a vizsgához felkész...

Miért kell a vizsgához felkészítő könyv?

Figyelt kérdés
Szerintem, akár melyik szintre vagy nyelvre megy az ember vizsgázni, csak arra kell a vizsgaközpontnak a könyvét megvásárolni, hogy tudjuk milyen típusfeladatok várhatóak a vizsgán. Sokan kérdezik, hogy "mely felkészítőkönyveket ajánljátok?" Hogy lehet felkészülni egy könyvből? Vagy a tanulók ettől várják a tudást? Lehet, hogy lemaradtam valamiről, kérlek titeket világosítsatok fel.
2013. febr. 12. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából lehet van abban valami, hogy sokan egy ilyen könyvtől várják a tudást, másrészről egy sokat begyakorolt feladat nyelvvizsgán aranyat ér. Ugyanis az is általános tapasztalat, hogy sajnos vannak olyan nyelvvizsga típusok, ahol nem azért buksz el, mert nem tudod a nyelvet, hanem egyszerűen, mert az adott feladat nem az erősséged. Nekem pl még magyarul is nehezen megy a szövegértés, nemhogy angolul. Ennek ellenére meglett a felsőfokúm, mert sok szövegértési feladatot csináltam, illetőleg a többi rész az amúgy ment is.

Másik oldalról pedig rengeteg "unisex" könyvet kapni manapság. Ami nem kimondottan mondjuk ORIGÓ feladattípusokat tartalmaz, hanem mindenféle tesztkérdést, feleletválasztósokat, szövegfordításokat stb. Ezek minden nyelvvizsgára segíthetnek felkészülni.


És akkor azokról könyvekről még nem is esett szó, amelyek tematikus szószedetet, szövegeket, esszéket tartalmaznak. Ezek is általában "unisex" kötetek (lásd: 1000kérdés 1000 válasz), ugyanakkor minden szóbeli vizsgára kiváló felkészítő, illetőleg írásbelire is szép szókincset tud adni.

2013. febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legfőképpen a magmós

részre kellk észülni ezért jó ha van olyan könyv

2013. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs elírtam magnós rész
2013. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább melyik az az 5 vagy 15 könyv.
2013. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!