Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Minden nyelvszakhoz kell a...

Minden nyelvszakhoz kell a hozzá tartozó nyelvből emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Én egy bizonyos minor miatt választottam ki az egyetemet, ahova menni szeretnék, ehhez a bölcsészkarra kell bejutnom, viszont nem szeretnék szabad bölcsész lenni. A gondom az, hogy kábé 350-360 körüli pontom van, így a jobb nyelvszakokra nem lenne esélyem, szabad bölcsész viszont nem szeretnék lenni. Az lenne a kérdésem, a franciához tényleg kell-e emelt francia érettségi (bár gondolom, nem az alapoktól kezdik, mint például japán szakon), vagy hogy a spanyolhoz/portugálhoz/olaszhoz kell-e valami extrém dolog. Néztem felvin, hogy mi kell hozzájuk, de az "és/vagy" szófordulatot általában nem értem, mert sokszor rosszul is alkalmazzák, szóval biztosra szeretnék menni, és egy olyan főszakot szeretnék az áhított minor mellé, amit hasznosnak éreznék. Köszönöm a válaszokat.
2013. febr. 15. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Hogy jön a nyelvszakokhoz a szabad bölcsész szak? A 2 teljesen különböző. Ha szabad bölcsész szakra jelentkezel, akkor szabad bölcsész leszel. Ha nyelvi szakra, akkor fordító-tolmács, tanár, vagy amik még vannak lehetőségek.


Az sem világos, hogy mit nem értesz az emelt érettségin. Ha odavan írva, hogy kell akkor kell. Ha neked nincs, akkor mind1 hány pontod van, nincs felvéli. Tehát az angol, német, francia stb szakokhoz egyértelműen ott van.


[link]


Vannak szakok, ahol adott esetben több tárgyból is elfogadják az emelt érettségit. Tehát pl német nemzetiségi szakon lehet sima német emelted, vagy német nemzetiségi nyelv és irodalomból emelted. Nem ugyanaz a 2. És/vagy lehetőséget én amúgy nem is látok. Megvan adva, hogy mik a felvételi tárgyak, azok közül kell kettőt választani. Ismét pl nemzetiségi szakra felvételizel pl, leteszel egy német emelt érettségit VAGY nemzetiségi nyelvi érettségit ÉS ehhez jön hozzá a 2. felvételi tárgyad, ami ugye lehet magyar, angol stb.

2013. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy jön össze a szabad bölcsészet a nyelvminorral, hogy nem örülnék, ha a főszakom szabadkodás lenne, mert nem látnám értelmét, viszont 350 ponttal nem jutnék be más bölcsész szakra, még költségesre se. A nyelvminorokhoz nem mindhez kell adott nyelv emelt érettségi, elég némelyikhez az angol vagy a német. Például kínai minornál nem várják el, hogy legyen kínai érettségid.

Szóval most már tudom, hogy vannak nyelvszakok, amikre amúgy lenne elég pontom, de nem elég az angol emelt oda. Kár, de azért köszi...

2013. febr. 15. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát azért ne menj el szabad bölcsész szakra, mert máshova nem vesznek fel. Akkor hagyj ki egy évet, tanulj nyelveket, rakj le francia emelt érettségit, vagy amit akarsz és menj el arra a szakra, amire szeretnél. De ez nem úgy megy, hogy akkor elmegyek egy olyan valamire amire épp elég pontom van, aztán majd minornak felveszem azt, ami tetszik. Igen, vannak szakok, ahova nincs megkövetelve az emelt érettségi, de ha ilyen okos vagy, akkor gondolom azt is tudod, hogy ezekre a kínai, japán stb szakokra egyébként nagyon magas ponthatár szokott lenni, tehát valahonnan mindenképpen kell pluszpontot szerezned. Persze, ha neked jó a fizetős is, akkor nem szóltam. De én még mindig azt tudom mondani, hogy inkább hagyj ki egy évet, semmi bajod nem lesz attól, ha nem mész azonnal egyetemre, hanem inkább szerzel egy kis élettapasztalatot, esetleg kitanulhatsz valamilyen szakmát is, ami a mai világban egyáltalán nem egy utolsó dolog, illetőleg tudsz nyelvet tanulni is. Mondjuk én a magam példáján keresztül adok tanácsot, mert sajnos elsőre a felvételim nem jött össze, ezért a kimaradt egy évben sikerült kicsit dolgoznom is hivatalosan, angolt tanítottam privátban, 1 év alatt megtanultam középfokú szinten olaszul és sikeresen felvettek az orvosira. Elmehettem volna én is biológia szakra, ahova felvettek, de nem tettem, mert semmi értelme nem lett volna. Mert én nem biológus, hanem orvos szeretnék lenni. És ha jól értem nálad is ez a helyzet. Ha nem akarsz szabad bölcsész lenni, akkor hagyd meg a helyet annak, aki viszont igen.
2013. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze, értem én, nekem is volt, hogy felvettek valahova, de nem iratkoztam be, tehát a szabad bölcsit alapból nem jelölném, csak megemlítettem.

Mindegy, azóta arra jutottam az elmúlt pár órában, hogy nem jelölök erős egyetemet csak a minor kedvéért. Inkább egy kevésbé hírneveset jelölök, ahol a főszakot is szeretni fogom. Csak hát jó lett volna, ha tudok minorozni is közben, minor meg nincs minden egyetemen...

Sebaj, azért köszi.

2013. febr. 15. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "minor nincs minden egyetemen"?

Nem hallottam, hogy eltörölték volna a BA, MA szinteket....ahol vannak minorok.

2013. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz? Nem törölték el a BA-t és az MA-t, de képzeld, nem minden egyetemen van minorlehetőség.
2013. febr. 15. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Melyik ez az egyetem, ahol nincs minor lehetőség, ha szabad megkérdeznem? Csak azért, mert ha pl valaki tanári mesterre megy, ott mindenképpen kell egy 2. szak, magyarán egy minor. Az meg konkrétan lehetetlen, hogy ne legyen tanári szakirány.
2013. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként még a nem tanár szakokon is már BA szinten kell választani vagy egy másik szakot vagy a saját szakodon belül kell szakosodni. Tehát a lényeg az, hogy minor mindenhol van.


Amikor azt írtam, hogy törölték-e esetleg a BA és MA szinteket az célzás akart lenni, hogy amíg azok megvannak, addig minor is kell, hogy legyen.


De ha te tudsz olyat, ahol nem kell minor, az engem is érdekelne...

2013. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!