Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam az...

Melyik nyelvet tanuljam az alábbiak közül? Lengyel, cseh, török, holland nyelv közül választhatok. Abszolút kezdő lennék.

Figyelt kérdés
Két szláv, egy török és egy germán nyelv, melyiket érdemes tanulni, vagy esetleg tudnátok őket rangsorolni, hogy melyiket érdemes legelőször tanulni, egyáltalán érdemes-e?
2009. szept. 7. 21:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hollandra voksolok! Igazából kicsi német - kicsi angol - kicsi francia.. Keresett a piacon.

Már felsőfokon beszélsz angolul, hogy azt nem említetted?? Esetleg németül/franciául/spanyolul/olaszul/oroszul...?

2009. szept. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
holland mindenképp, de a cseh se nehéz, de ha megy az angol vagy a német akkor holland, nagyon könnyű nyelv, csak sokat kell rá tanulni:D orosz is nagyon jó az üzleti iparágakban, a cseh inkább akkor jó ha az eSportosoknál akarsz majd lenni(pl.:programfejlesztő satöbbi, rengeteg cseh van az ilyen piacokon), egy nyelv se nehéz ha van hozzá tehetséged
2009. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
én a törökre szavazok,mert szép és viszonylga egzotikus,ritka
2009. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

A holland jo mert otthon meg ritka.

Mostar az egyetem tele van rab es torok sakos dikokkal, elobb utbb az is telitodni fog.

Az orosz mndig jo az uzletben az tuti.

De ha olyat akarsz, mi meg kuriozum akkor a hollandot valaszd.

2009. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Akarsz vele valamit kezdeni? Ha nem akkor a török, szerintem szép nyelv, ha igen akkor holland
2009. szept. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát.

A hollandot szépnek tartom, csak a barátaim lebeszélnek/lebeszéltek erről a csodálatos germán nyelvről, mivel úgyis tudnak a hollandok angolul, meg (talán egy kicsit) németül is, meg akár franciául is, de angolul mindenképp, sőt sokszor tapasztalom, hogy maguk a hollandok inkább angolul beszélnek, mint a saját anyanyelvükön. Tehát nem hinném, hogy annyira borzasztóan fontos lenne ezt tanulni.

A cseh nyelvvel kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy a rengeteg mássalhangzótorlódás miatt alig fogom tudni kiejteni a szavakat, meg egy kicsit érdesnek tűnik, meg amellett viszonylag kevesen beszélik, kb. annyian, mint a magyart.

A lengyellel kapcsolatban -a olvasottak alapján- nem kaptam semmi információt, talán ezt nem is érdemes tanulni?

A török nyelv lesz talán a befutó, mivel sokan mondják, hogy a magyarral egy nyelvcsaládba tartozik (bár ezt sokan cáfolják), meg aránylag szép számban, sok helyen (nemcsak Törökországban) beszélik.

De ha meg tudtok győzni, akkor szívesen veszem a további válaszokat.

2009. szept. 8. 11:19
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én holland és cseh között vacillálnék ha ez lenne a felhozatal. A lengyel nyelv olyan, ami biztos szép (bár sosem hallottam még), de nem hiszem hogy szükség lenne rá... A török pedig bárki is mondta szerintem baromi messze van a magyartól, nekem ez a nyelv kifejezetten nem tetszett :D

Lehet hogy a cseh nyelvvel sem mész sokra, de nekem ez nagyon szimpatikus, pont azért mert egy pattogós, pöRRRgős nyelv, és bejön.

Amivel legtöbbre mehetsz ezek közül az talán a holland lehet itt Európában.

Ha nem hangzás/tetszés alapján döntesz, hanem szeretnél mélyebbre ásni, akkor nézd meg milyen nyelvtanok vannak benne, és dönts aszerint.

2009. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A lengyelnek is elég nehéz a kiejtése, de én ezt tanulnám, és fogom is :))
2009. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
12%
Lengyelt,mivel nyugaton már az minden lengyel,totál elleptek mindent,mint a patkányok.
2009. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért hasonlít a török a magyarra. Tanulok törökül,onnan tudom,nem csak a hasamra csaptam és mondtam valamit
2011. febr. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!