Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantó szakos nyelvtanárt...

Eszperantó szakos nyelvtanárt hol képeznek?

Figyelt kérdés
Nem akarok az lenni, csak kíváncsi vagyok. Több helyen olvastam, hogy valaki tanárnál tanult eszperantót, de egyik egyetemen sem találtam eszperantótanár képzést.. o.O Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem, nem akarom fikázni a nyelvet.

2013. febr. 17. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sehol Mo.-on. Nyelvsuliban tanulhatod az eszperantót, aztán taníthatsz vele maszekként - szerintem. De már csak idén fogadják el az eszperantó nyelvvizsgát, ami kell a diplomához, 2014-től már kizárják, mert túl könnyű megszerezni.
2013. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még csak az egyetemi felvételihez kellene :D (Francia magnóhallgatással küszködöm...)
2013. febr. 17. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Régen sztem volt ilyen szak az ELTE-n

(most nem tudom van-e)

2013. febr. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként első kommentelő, ha igazad van, és tényleg ezt tervezik, akkor évek kérdése és az angolt se fogják elfogadni, mert túl könnyű a középfokig eljutni. :/
2013. febr. 18. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ELTE keretében működött 1966-tól 2007-ig eszperantó szak az Általános és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék keretén belül, és itt történt 40 éven keresztül az eszperantó szakos tanárok képzése is.


Formálisan a szak nem szünt meg, csak "nem folytat aktiv tevékenységet", a helyi közvélemény szerint a tanszék vezetőinek személyes értékrendszere miatt.


A határok nélküli közös EU-s jogszabályok miatt eszperantó tanári minősítést viszont bármelyik tagországban meg lehet szerezni. A gyakorlatban ez úgy történik, hogy egy (más nyelvű) nyelvtanári diploma megszerzése után másoddiplomás képzés keretében Lengyelországban, Poznanban, a Mickiewicz Egyetemen végez az ember egy kiegészítő kurzust.


Az eszperantó megszüntetését sehol sem tervezik, továbbra is ugyanúgy fogadják az egyetemeken mint eddig - de az irigyek száma nem csökken.

2013. febr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kettőezerhétig volt ilyen szak?

Nahát

Lehet azért szüntették meg, mert nem volt

elég (ilyen szakos) hallgató

2013. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!