Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek spanyolba a...

Mit jelentenek spanyolba a "con, para, por, a, sobre, de" szavak? Ezekkel nem teljesen vagyok tisztába?

Figyelt kérdés
valaki, aki tökéletesen nyomja spanyolul legyen szíves magyarázza el, a jelentésüket. Pl: mi a különbség a "por mí", "a mí", "de mí" között? Vagy például mí és a me között? Köszönöm

2013. febr. 18. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

con = -val, -vel.

para = célhatározói elöljáró (részére, számára, céljából; irányába, felé; időben: -ra, -re, addigra).

por = ok- vagy módhatározói elöljáró (ért, által, miatta; hely: keresztül, át; idő: folyamán, körül).

a = közelítő viszonyt kifejező elöljárószó (-ba/-be, -ra/-re, -nak/-nek, -hoz/-hez/-höz; idő: -kor), vagy a tárgyeset jele.

sobre = -ról, -ről, fölött vagy fölé, rá; ill. körülbelül.

de = távolító viszont kifejező elöljáró, az "a" ellentétje (-ból/-ből, -ról/-ről, -tól/-től, származás), illetve birtokviszonyt fejez ki.



por mí = 'értem, miattam'

a mí = 'hozzám, nekem, engem'

de mí = 'tőlem'.


mí = a "yo" elöljárós esete (elöljárószóval ezt kell használni, kivétel a "según", ami alanyesetet vonz).

me = a "yo" részes és tárgyesete igével (pl. me dice 'nekem [ő] mondja', me amas 'szeretsz engem').

2013. febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!