Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikortól van meg az alapfokú...

Mikortól van meg az alapfokú szóbeli origón? Nem értem az értékelést. Részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval megnéztem az értesítést.


Kommunikatív érték Max. 20 pont Telj. minimum: 16pont

Szókincs Max. 10 pont

Nyelvhelyesség Max. 10 pont

Beszédértés Beszédértés

(gépi hang) Max. 20 pont Telj. minimum: 8pont


Szóval a szókincs a nyelvhelyesség és a kommunikatív érték összesen 40 pont lehet amint a táblázat is mutatja és 16 pont kell a teljesítési minimumhoz nekem ott 22 pontom lett erre írták 55% a gépi hallgatáson 20 pont a max a táblázat szerint és a teljesítési minimum az 8 pont ezen a gépin én 9 pontom értem el szóval éppen meglett a minimum 45% ír összesn ügye ez max 60 pont lehet nekem 31 pontom lett ezek szerint ami 51% ír ki nekem pirossal


A teljesítési minimum mindenhol elértem mivel ahol 16 kellett ott 22 pontom lett a hallgatásin meg ahol 8 kellett ott 9 pontom lett.


Szóval akkor megvan a szóbelim vagy nincs mert nem ír rá semmit?



2013. febr. 19. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"A vizsgán megfelelt az a vizsgázó, aki az adott vizsgarészben a szerezhető összpontszám 60%-át elérte, tehát 60 pont felett teljesített, valamint a nyelvi alapkészségenkénti 40 %-os teljesítményminimumot elérte."
2013. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én azt értem elolvastam

Én komplex vizsgát tettem az írásbali része az megvan 64% lett 32 pont a szóbeli része az 51% lett 31 pont.

Szóval az összesen 63 pont kkor 60 felett vagyok és a nyeévi résznél is mert gondolom az a szóbelire vonatkzik 40 felett vagyok mert 51% lett.


Csak nem írja sehol hogy a szóbeli megvan azért kérdeztem a végén van annyi hogy Megfelelt alapfokon, írásbeli típusban.

2013. febr. 19. 11:52
 3/11 anonim ***** válasza:
ha pirossal irja ki, ill alul nem irta ki hogy sikerült csak az írásbelit akkor nincs meg a szóbelid, de mindjárt megnézem a honlapjukon mert igy kicsit zavaros nekem ahogy leirtad
2013. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ha szóbelin a magnón és a másikon is elérem a teljesítési minimumot az nem azt jelenti hogy megvan a vizsgám?

Mert azokat a minimumokat amiket az oldalon írnak azokat mindenhol elértem.

Azért kérdem.

2013. febr. 19. 12:30
 5/11 anonim ***** válasza:

igen értem a problémád megprobálom elmagyarázni.

60 % -tól van meg a nyelvvizsgád ami azt jelenti hogy összesen minimum 36 pontodnak kéne legyen, mert az a 60 százalék.

A teljesítési minimum azt pár éve vezették be, mert pl voltak olyan vizsgázók akik egy egyik részt akár 100 %-osra is megírták a másik része meg 20 % lett ,és igy is megkapták a nyelvvizsgát ezért vezették be ezt a minimumot,hogy 40 % ot el kell érni mindenből!

2013. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ezért igy sajnos a tied nincs meg :( mert összesen nincs meg 60 százalék =36 pont.

Vannak akik rosszabb a helyzetük pl megvan a 36 pontjuk összesen aztán mégsem sikerül a nyelvvizsgájuk mert a minumot nem érte el mondjuk a gépi hallgatásnál sokaknak úszik el ezen

2013. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem vagyis kezdem érteni.


Szóval akkor a szóbeli része nekem most nincs meg?

a 40% minimum az megvan mindenhol mert 45% lett a magnó és 55% a szóbeli ha jól emlékszem és így összesen lett 51% szóval akkor ezek szerint a szóbeli része nem sikerült hiába értem el a teljesítési minimumot mindenhol ha 60% alatt vagyok?

2013. febr. 19. 12:45
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is azt rontottam el a hallgatásit a fene egye meg pedig beleéltem már magam 5 pont kellett volna még akkor ezek szerint.
2013. febr. 19. 12:46
 9/11 anonim ***** válasza:

igen igy nincs meg sajnos. a 60%-ot kell nézni .

Mondjuk ha a nyelvhelyességed és komm értéked össz 40 pontból te elérnél 39 et , de a gép hallgatáson 20 ból csak 7 pontod lenne összesen lenne 46 pontod akkor sem kapnád meg a nyelvvizsgád mert itt meg nem lett meg a minimum 40 százalék a gépi hallgatásnál tehát 8 pont.

2013. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Összességében kell nézni

(nem az egyes rész feladatokat)

2013. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!