Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezeket hogy lehet fejleszteni?

Ezeket hogy lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés

Üresszöveg. /mikor szavakat kell beírni/

Hallot szöveg értés.


Nagyon sokat nézek filmet és olvasok angolul. Az órákon általában 1-2 hibával megtudom csinálni. /tényleg max 2 hibám van/

Mikor kisérettségin volt akkor pont fordítva lett.

Jó lenne ha úgy sikerülne mint órákon.



2013. febr. 24. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A filmnézés jó ötlet, esetleg az is segíthetne, ha angol nyelvű dalokat hallgatnál, és próbálnád leírni a szövegüket. (nem olyan számokra gondolok, amik csak refrénből állnak ^^)

Ha órákon jól szokott sikerülni, lehet, hogy a kisérettségin az volt a baj, hogy nem koncentráltál eléggé. Persze ezt így nem tudhatom látatlanban, de velem személy szerint ez volt az érettségimen az első hallgatás alatt. Kb a szöveg közepén jöttem rá, hogy "hoppá, elfelejtettem figyelni"


About the gap-filling: Ezt úgy is gyakorolhatod (ha nincsenek hozzá feladataid), hogy keresel egy cikket vagy akármilyen szöveget az interneten és kitörölsz mondjuk minden 10. szót, aztán félreteszed a szöveget pár órára, hogy elfelejtsd, miket töröltél ki és aztán megpróbálod kitölteni. Különben ebben a feladatban nagyon sokat segít az, ha kitalálod, milyen mondatrész hiányzik. Bár ezt gondolom, te is tudtad.

Most így ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni.

2013. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket.

Kisérettségin ilyen japán vagy kínai ember beszélt angolul és nehezen bírtam kivenni az akcentusa miatt. Órán ilyet nem szoktunk csak olyan érthetőeek.

2013. febr. 25. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!