Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy zajlik egy Rigó utcai...

Hogy zajlik egy Rigó utcai alapfokú szóbeli nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Bemegyek egy bizottság elé, gondolom magyarul megszólalni tilos, aztán beszélgetni kezdünk? Szólnak, hogy beszéljek magamról? Azaz van bemutatkozás? Ha igen, ennek mit kell tartalmaznia? És ha ez megvolt? Mi következik? Légyszi mindent írjon le, aki volt már origós alapfokú szóbelin. Köszönöm!!!!
2009. szept. 10. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

10 perc: társalgás (nem általánosságban magadról, hanem amit kérdeznek), képről beszélni és szituáció eljátszása.

2009. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én eddig két nyelvből voltam alapfokún, egyből középfokún, mind Rigó utca :), úgyhogy van tapasztalatom.. A bemutatkozó beszélgetésnél minden esetben úgy volt, hogy eléggé én irányíthattam a beszélgetést.. Szóval először feltettek valami általános kérdést hogy meséljek magamról, utána amit elkezdtem mesélni abba kérdeztek bele. Szóval ha a munkámmal kezdtem abba, ha a családomról abba, ha a lakhelyemről, akkor abba. Az alapfokon összesen 3-4 kérdést tettek fel.

A képleírásnál alapfokon elég ha elmondod hogy mi van a képen, és esetleg egy két gondolatot hozzáfűzöl. Nekem egyszer pl. egy bőröndkupac tetején üldögélő kisfiú volt. Elmoondtam mit csinál, hogy néz ki, hány éves kb. és hogy valószínű egy pályaudvaron van. Meg hogy szerintem nyaralni megy a szüleivel.

A szituációban is csak egy pár mondatot beszéltünk, és nem az volt a lényeg, hogy minden kapcsolódó szót ismerj, hanem hogy kivágd magad, meg megértsed, hogy mit szeretne a vizsgabiztos.

Nem kell aggódni, nem tart sokáig, és nem olyan nehéz. Sok sikert!

2009. szept. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!