Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a jelentésbeli különbség a...

Evilkiller kérdése:

Mi a jelentésbeli különbség a "szabadság" szó fordításaiban (freedom, liberty, independence)?

Figyelt kérdés
Illetve melyik, milyen szövegkörnyezetbe illik legjobban?

2013. márc. 3. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Indepedence függetlenséget jelent. A depend igéből képzik.


Másik kettőt nem tudom.

2013. márc. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hunbula ***** válasza:
100%

Ilyenkor jön jól az egynyelvű definíciós szótár!


freedom: The power or right to act, speak, or think as one wants without hindrance or restraint


liberty: The state of being free within society from oppressive restrictions imposed by authority on one's way of life, behavior, or political views


independence: The fact or state of being independent (independent: Free from outside control; not depending on another's authority)


Tehát a freedom az általánosabb, a liberty inkább társadalmi-jogi szó, szintúgy az independence.

2013. márc. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ezzel még többet segítettél, mint az alap kérdés! ^^

Erre nem is gondoltam, pedig magyarban is van értelmező szótár.

Asszem beszerzek egyet.

2013. márc. 3. 09:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Az "independence" az nem szabadság

henem függetlenség)

2013. márc. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szabadság az "freedom"
2013. márc. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vanolyan is, h

"liberation"

2013. márc. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hunbula ***** válasza:
Örülök hogy hasznos lehettem. :) Ha Chrome-ot használsz, ajánlanám figyelmedbe a Google Dictionary nevű kiegészítőt. Telepítése után duplakatt egy szóra, és megkapod az angol definíciót (vagy idegen nyelvű szó esetén a fordítást). Szerintem a többi böngészőhöz is lehet ilyet, nézz utána mert sokszor jól jön. További jó nyelvtanulást. :)
2013. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!