Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a leghatásosabban...

Hogyan lehet a leghatásosabban nyelvvizsgára készülni?

Figyelt kérdés

Hello :) 17 éves lány vagyok, pár hete kezdtem el angol nyelvvizsgatanfolyamra járni. Az órákon nagyon jól teljesítek, és szeretem is, meg is csinálok minden házit amit kiadnak meg ugye a suliban is 5ös vagyok. De mégis úgy érzem, ennyi nem lesz elég, és nagyon félek hogy meg fogok bukni. Előreláthatóan mikor kezdődik a nyári szünet, Június közepe-vége fele már letesszük a vizsgát. Akinek már megvan a vizsgája, az megírná, hogy milyen feladatokat kell jobban gyakorolni, meg hogy ő miket tanult pluszba.

Köszönöm előre is :)


2013. márc. 3. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik nyelvvizsga?
2013. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, amit kifelejtettem, hogy miket ajánlotok?:D Mert mivel még kicsit messze van a vizsga, majd a következő órákon fogjuk megbeszélni hogy kinek melyik lenne a legmegfelelőbb. De fordítás nem lesz benne, az biztos, mert azt nem is gyakoroljuk.
2013. márc. 3. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha megy az angol, kiejtés meg tényleg tudsz beszélni magadtól is meg párbeszédbe is rendesen, akkor igazából csak a szívatós részekre kell rágyúrni, mert lesz pár olyan az írásbeli részen, tehát hasonló jelentésű szavak, de abba a mondatba pont csak az egyik jó.


Ha ezen a könyvön átmész és ami nem megy azt megtanulod belőle garantáltan meglesz a középfokú, felsőfokhoz azért kicsit többet kell tudni, de azt nem írtad milyen szinten akarod lerakni:

[link]


Egyébként 17 évesen hogy lehetsz 5.-esM

2013. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó azonnal meg is nézem :)

ezt az 5.es dolgot nem értem :D kifejtenéd?

2013. márc. 3. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha leírod, hogy milyen fajta vizsgára mész, akkor többet tudunk segíteni. :) Mindegyiknél más típusfeladatok vannak...
2013. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hülye vagyok, amikor elsőnek olvastam a kérdést azt hittem, hogy 17 éves vagy és 5.-es (gondoltam nyelvi előkészítőre jártál és így a +1 év), és csodálkoztam hogy lehettél már 17 évesen 5.-es.

De már látom, hogy 5-ös vagy, nem ugyanaz.

2013. márc. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja igen :D most már értem én is mire írtad :)

nos akkor pénteken megbeszélem a tanárral, hogy melyik nyelvvizsgára menjek vagy ő mit javasol aztán ha megvan akkor utána nézek :) és akkor már megvannak a típusfeladatok. Persze ezt eddig is tudtam, csak gondoltam megkérdezem, hátha van olyan ami úgy átlagban a nyelvvizsga nehézsége :D köszi mindenkinek :)

2013. márc. 4. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami nemzetközileg is elismert az a Cambridge-i nyelvvizsga, viszont keményebb is, mint a többi.

Ha meg külföldre is akarsz menni akkor nem árt a nemzetközi.

2013. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!