Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet? /Olasz Felsőfok/

Sikerülhet? /Olasz Felsőfok/

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy most kezdtem az olaszt (9.o) egyik héten 4 másik héten 3 órám van! Angol-Olasz szakos tanár szeretnék lenni! 12-ig sikerülhet a felsőfok? vagy majd járnom kellene külön tanárhoz? a suliba 1-2 ember szokott érettségizni belőle.

Van esélyem?



2013. márc. 10. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha nézünk egy emelt szintet és egy felsőfokot azért van közte nagyon sok különbség.

Nem lehetetlen külön tanár nélkül megcsinálni, viszont érdemes, mert ha van kérdésed akkor legalább van kit megkérdezned, az alap órás tanárod nem biztos, hogy ilyen segítőkész lesz.

Egyébként nagyon sok gyakorlás kell hozzá, sokat kell olvasni, hallgatni stb.


Sok sikert! :)

2013. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanár akarsz lenni egyik nyelvből sem kell felsőfok 12-ig, ugyanis az emelt szintű érettségi nagyjából a középfokú nyelvvizsga szintjének felel meg, a középszintű érettségi pedig az alapfokú nyelvvizsgának. Ezért van az, hogy ha 60% fölött teljesíted az emeltet, akkor kapsz rá államilag elismert középfokú nyelvvizsgát, ha meg 30-60% között, akkor alapfokút kapsz rá. Tehát ha mindkét nyelvből emeltet csinálsz, akkor is elég ha középfokon vágod őket. Amúgy az én esetemben úgy volt, hogy felvettek spanyolra és olaszt választottam első év elején minornak és így majd mehetek tanári mesterre, de olaszból nullán voltam és automatikusan bekerültem a minor csoportba úgy, hogy részt vettem a nyelvi előkészítőn, ami fél év volt, és max alapfokra jutottunk, nem középre v felsőre. És aki nem járt az előkészítőre annak kellett vagy középfokú nyelvvizsga, v emelet érettségi, felsőfokon az alapképzés elvégzésekor szoktak állni az emberkék(a mester elvégzésénél meg a "nagyon" felsősokon, C2-n) Persze ha ott ahova te jelentkezel nem lesz ilyne előkészítő, tudotam pl eltén nincs olaszból(én Szegedre járok), akkor is elég a középfokú nyelvvizsga amit ráérsz akkor megcsinálni, nem kell már 12 előtt..
2013. márc. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Nagy valószínűséggel én is Szegedre megyek :)

2013. márc. 14. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!