Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanárok/tanárnők! Mit...

Angol tanárok/tanárnők! Mit gondoltok a kreatív nyelvtanulásról?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 4-es koromtól kezdve németet tanulok, de nem annyira szeretem, mint az angolt.Nyári szüntbe nagyon meg szeretnék tanulni angolul,imádom az angol nyelvet!:)

A kreatív nyelvtanulással ez lehetséges?

[link]

13/L


2013. márc. 12. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, hogy a szakmában jártasak (nyelvtanárok) mit gondolnak magáról a módszerről, a felépítésről, ill. ő szerintük milyen szintű tudást ad az szókincsben és nyelvtanban, ha az első csomagot becsületesen végigveszi valaki.
2013. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem ismerem a módszert de a beszédre kell alapozni

az biztos. nyelvtant lehet tanulni otthon is

2013. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

16 éve tanítok és a kommunikáció alapú oktatás híve vagyok (nem éppen rossz eredményekkel dolgozom:)).


A kreatív nyelvtan annyiban újdonság, hogy kész panelmondatokat tanít és ehhez kapcsolja hozzá a szókincset. A nyelvtani magyarázat minimálisan van mellérakva. Kb azt próbálja modellezni, mint amikor egy gyerek tanulja az anyanyelvét, de ezt kombinálja némi magyarázattal.


Pro:

- szinte minden hanganyagon van, vagyis bedugod a füledbe suliba menet, vagy bárhol és hallgatod.

- egyedül is sokat tudsz haladni

- egész logikus a felépítés

- magyar ember alkotta meg, ezért a szerkesztése a mi gondolkodásmenetünkre van írva


Kontra:

- nem tudsz kérdezni ha valamit nem értesz

- kitartás kell ahhoz, hogy rendszeresen gyakorolj és elővedd az anyagot

- házi feladatokkal nem tudsz gyakorolni

- nincs kivel beszélni (ez nagy gond!)


És a titok: csinálni kell! Ha beszerzed ezt az anyagot, majd 1 hét múlva a polcodon végzi, akkor nincs értelme. Tűzz ki célokat és határidőket. Keresd a lehetőséget, hogy szóban és írásban is kommunikálj angolul.


Sok sikert!


A.

2013. márc. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. márc. 13. 13:37
 5/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló!


Akkor tulajdonképpen a szóbeli kommunikációhoz ajánlanád?

Úgy, hogy mellette van még olyan, akitől kérdezhetsz, ha nem értesz valamit...


Gyakorló feladatokat tartalmazó könyvvel pedig ki lehet egészíteni (írásbeli, nyelvtan részhez).

2013. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a gyenge pontja a módszernek. Hiába érted, ha spontán helyzetben szóban nem gyakorlod. Úgy gondolom, hogy a random verbális kommunikáció nem hagyható ki a nyelvtanulásból. Ha teheted, akkor járj olyan közösségbe, ahol beszélhetsz angolul, mivel ez hatalmasat fog dobni a tudásodon.
2013. márc. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs, 3. válaszoló voltam.


A.

2013. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2014. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!