Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia OKTV-nek van szóbeli...

A francia OKTV-nek van szóbeli része?

Figyelt kérdés
És ha lehetne, valaki mondja el légyszíves, hogy hogyan is zajlik ez az egész, meg hogy például mit lehet "nyerni". Annyit tudok, hogy pontokat jelent, de hogy mennyit azt nem. Előre is köszönöm!

2013. márc. 13. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A második és harmadik fordulóban van, az elsőben nincs, nyilván, mivel az eléggé szubjektív és ott a saját tanárod javítja ki.
2013. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! És esetleg a pontokról tudsz valamit?
2013. márc. 23. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az első 3 helyezett kap pontot, szóval eléggé esélytelen. Pláne, hogy nyelvi OKTV-ken rengetegen trükköznek azzal, hogy évekig éltek kinn az adott országban, vagy én például egy olyan lánnyal találkoztam ott, akinek az egyik szülője anyanyelvi, és ez nyilván igazságtalan.
2013. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. márc. 24. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A gond, hogy ez nem igaz. Az első 30 helyezett kap pontot.

Az 1-10. helyezett 100, a 11-20. helyezett 50, a 21-30. helyezett pedig 25 többletpontot kap.


A hozzászólás második részével egyet kell értsek, ugyanis ha jól tudom, a legtöbben ezzel teljesen jogosan trükköznek. A szabályzat csupán azt tiltja, hogy valaki egy évet vagy ennél többet töltsön az adott nyelvterületen 12 éves kora után! Ha ez ennél valamivel kevesebb, vagy 12 éves kora előtt élt kint, akkor szabad utat kap. Persze az efféle "csalás" kiszűrhető, de semmi sem tehető ellene. Hasonló esetre volt is példa az idei 2. fordulóban, a szaktanárom mesélte.


Egyébként, ha kéttanos vagy, én mindenképp ajánlom, hogy próbáld meg (ha még ez nem történt meg), mert akár teljesen minimális készüléssel is döntős lehetsz. Az 1. kategóriáról sajnos nem tudok nyilatkozni.

2013. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én nem kéttannyelvűbe járok, sőt igazából csak kb. másfél éve tanulok franciát. A tanárom mondta, hogy menjek, és most ő készít fel. Nem hiszem, hogy sok esélyem van ezen a versenyen, de gondoltam, megkérdezem itt, hogy ki mit tud. Szóval köszönöm mégegyszer a válaszokat.
2013. ápr. 2. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy van szóbeli része -

A többi nyelvből szintén van szóbeli

2015. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!