Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol középfokú TELC nyelvvi...

Spanyol középfokú TELC nyelvvizsga? Néhány infót kérnék!

Figyelt kérdés

A szóbeli második részére a prezentációt (kedvenc könyv v film, stb.) ugye ki lehet otthon dolgozni egyet, és ott már csak magamtól elmondom? Nem ők találják ki, hogy na tessék, te beszélj egy filmről...

Utána kell kérdezni a másiktól valamit? Francián nem kérték, németen igen (ismerősök mentek), szóval lehet ez vizsgáztató függő?


Írásbelire mivel készüljek? Szókincsen múlik?


A levélre panelmondatokat betanulva, meg a formát jól megtanulva kevés szókinccsel is át lehet szerintetek menni? Már úgy értem, hogy frappáns összekötőszavakkal stb.


Szótárat ugye nem lehet használni?


Bocsi, hogy kicsit zagyva lett, de hirtelen most ezek jutnak eszembe.

Köszönöm előre is!



2013. márc. 13. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

1. "A konkrét feladat (a prezentáció címe) a vizsgán, a felkészülő

teremben derül ki (a vizsgázó kettőből tud választani), de azok a témakörök, melyek alapján a

feladatok készülnek, előre adottak. " A TELC honlapján fent vannak a témakörök...


2. Elvileg kell kérdezni. De vizsgáztató fuggő. A vizsgáztatók is emberek, nekik is az az érdekuk, hogy minél hamarabb kiszabaduljanak onnan. Ha nagyon sok vizsgázó van, vagy ha csúszás van, akkor próbálják minél rövidebbre fogni. Tapasztalat...


3. Nem annyira szivatós a középfok, a szókincs már inkább felsőfokhoz kell.


4. Levél sem vészes. Csak törekedj arra, hogy formailag jó legyen, és hogy arról írj, amiről kell. Ha ezek mennek, akkor túl sok félnivalód nincs.


5. Szótárat NEM lehet használni. :)

2013. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megnéztem az angolt, és ott tényleg igy van a szóbeli, de a spanyol mintán mind az 5 fel van sorolva, tehát elvileg ott is fel lesz, így ha egyet megtanulok, akkor azt is tudom választani. Nem? Vagy a mintafeladat nem mutatja elég pontosan?
2013. ápr. 7. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Én most olvasom a honlapjukon, hogy angol, német, olasz és francia. Hol tartanak ebből spanyolt?
2015. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!