Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok mondani nyelvtanulási...

Tudtok mondani nyelvtanulási módszereket, tehát ti hogyan tanuljátok, milyen rendszerességgel?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvvizsgáztam már magánúton kétszer is, leírom mik azok amik beváltak, és hogyan csinálhatnám ha lenne lehetőségem rá újra valamilyen nyelvből.


-Naponta, lehetőleg több órát a nyelvvel tölteni. Minimum fél órát, de legyen a cél a több óra (2-3), és minden nap, különben elvész a lendület.

-Összegyűjteni milyen programok vannak adott nyelvvel kapcsolatban a környékben a következő hetekben, felírni az időpontot és a helyszínt, és mindegyikre elmenni. Filmvetítés eredeti nyelven (legkönnyebb dolog ha angol tanulsz, ha mást akkor kicsit neccesebb), könyvbemutató, beszélgetős klub (ebből van a legkevesebb, és érdemes leinfózni előzetesen, mert lehet hogy nyugdíjasklub), vagy akár egy külföldi festő kiállítása ahol idegenül ki vannak írva a szövegek.

-Ha elérhető közelségben van a célország, vagy olyan ország ahol sokan beszélik a nyelvet, és persze van pénzed rá, elmenni pár napra, szétnézni, emberekkel beszélni amennyit csak tudsz.

-Tévé, rádió: lehetőleg csak a célnyelven. Reggel nyomj be egy zenés netrádiót akár ahol néha híreket nyomnak, a fókusz típusú szenny műsorokat is érdemes nézegetni ha van olyan nyelvű tv-csatorna. Néha újságot is érdemes venni, mivel többszáz forint, nekem lelkifurdalás lett volna nem végigolvasni.

-Nyelvkönyv: érdemes végighaladni valamin. Ha jól tudsz angolul, találsz angol nyelvű idegennyelv-könyveket, amik általában marha jók, 2x jobbak mint az itthon megszokott könyvek pl. németből. Ha épp most tanulsz angolul, akkor meg irány a könyvtár, fénymásold le, másold le a cd-jét és hajrá. Lényeg hogy minden feladatot végigcsinálj. Akár többször is.

-Saját magad gyötrése: én pl. sokszor azt csináltam hogy 25-ször felolvastattam magammal egy-egy szöveget, memorizáltam szavakat, fordítási feladatokat eszeltem ki magamnak, 1,5 órán keresztül ugyanazt az 5 perces hallgatós feladatot hallgattam stb. Itt kb. mindegy mit csinálsz csak legyél nagyon rápörögve a témára. Az így betanult dolgok elég nagy %-a leszivárog az agyba és ott is ragad.

-Nyelvtanár! Lehetőleg fiatal, kommunikatív, jól beszéli a nyelvet. Nehéz ilyet találni de érdemes. Azt is érdemes vele tisztázni hogy azt akarod hogy a "körmödre nézzen", kijavítsa a hibáid stb. Nem hittem benne sokáig hogy érdemes, pedig igen. Ha más nem 2 hetente, de legyen, kell valami fix (vagyis hogy pl. minden második csütörtökön nyelvtanár) dolog ami összefogja a dolgokat, van amit csak ő vesz észre a hibáid közül, és kommunikálni is kell valakivel.

-Kommunikációról jut eszembe: ha van olyan téma amiről szívesen csevegsz másokkal, irány a nagyforgalmú netes fórumok. Különféle idegennyelvi cseteket azért nem ajánlom mert nekem nem igazán sikerült azokon senkivel se kapcsolatba lépni (livemocha, nyelvcsere és ilyenek).

-Minderről nem árt naplót se vezetni, melyik nap mennyi időt és mivel töltöttél ami nyelvtanulás.


Remélem segítettem! Ezeknek a nagy része ingyen van, vagy filléres dolog (a tanár sajnos nem, de ha összeállsz valakivel talán elfogadhatóbb). Hajrá!

2013. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A (szinte) napi rendszerességen van a hangsúly!
2013. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismételd magdban jó sokáig, majd probáld meg felelmondani a tanult részt mintha felelnél.
2013. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!