Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menny idő alatt lehet felkészü...

Menny idő alatt lehet felkészülni normálisan egy nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez vizsga, és tudás függő, de kíváncsi vagyok hogy menny kb mennyi idő kellene rá.

(Értem én ezalatt a feladatok begyakorlását, szóbelit, levelírást. )

Lenne április 20 fele egy ECL angol amit jó lenne megcsinálni (felvételi miatt), csak hát az idő igen csak szűkös.(Tudom elég hülye vagyok, hogy nem jutott ez eszembe hamarabb....de hát mit mondjak? Hülye vagyok.) És most igazán tudom eldönteni és eléggé elbizonytalanodtam, hogy érdemes lenne e beleölni azt a pénz, ha esélyem se lenne a vizsga letételére. Már a "felkészítő könyv" megvan vele is kezdtem,napi 3-5 órát rá is tudnék/ és rá is szánok a dologra, kb hó eleje óta tanulgatok....Tanárhoz meg csak e héttől tudnék menni.

Vagy felejtsem el és inkább menjek a következőre?

Örülnék egy pár konstruktív ötletnek.



2013. márc. 18. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
kb 6 hónap legalábbis nekem annyi kellett
2013. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Közép, vagy felsőfokúra?
2013. márc. 18. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen nyelvből, és valóban csak hónap eleje óta tanulgatod, azelőtt nem tanultad?


Érdekes az első válaszadó meglátása, ugyanis amikor én azt mondtam, hogy szerintem meg lehet tanulni 6 hónap alatt egy középfokú nyelvvizsgára franciából vagy németből úgy, hogy angolból már van felsőfokúm, lehurrogtak.


Így kíváncsi vagyok mások meglátására/tapasztalatára is.

2013. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erre csak azt lehet mondani hogy a vizsga árát veszítheted!


Mérlegeld! Ez nagyon kevés idő. De ha van valamennyi esélyed és pénzed akkor menj!

2013. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#2-nak tanulom a nyelvet elég rég óta, csak nem vagyok biztos a saját tudásomba mivel az iskolai tudás már kicsit elkopott. De a dolgok 80%-90%-át általában értem (természetesen, ha az adott téma távol áll tőlem akkor olykor furán nézek..), és rengeteget vagyok interneten (youtube, sorozatok, filmek +felirat mindig stb.) úgy, hogy ragadt rám elég az évek során csak nem tudom, hogy elég lesz e ahhoz hogy meglegyen.
2013. márc. 18. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Én középfokú angolra készültem fel 6 hónap alatt és sikerült a nyelvvizsgám
2013. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én pont úgy voltam mint te, iskolában tanultam de nem éreztem olyan jól + interneten csak angolt használok. Igazából nem készültem rá semmit, csak egy párszor mentem el magántanárhoz a beszélgetést gyakorolni. Felsőfokú volt.

Viszont megnézted, hogy mikorra lenne meg a bizonyítvány ha sikerül? Lehet, hogy nem készülne már el a határidőig.

2013. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elméletileg ez még éppen beleférne a felvételibe.

Csak most már én sem tudom.Pedig holnapig kellene eldöntenem. Tanárral együtt így is elég húzós lenne az összeg, ha bebukom akkor valószínűleg nem vesznek fel ahogy elnézem a tavalyi ponthatárt, és még a pénz is oda ami viszont valami okj-ra mehetne,ha nem vesznek fel.

2013. márc. 19. 14:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónap alatt sikerült részenként 80-90% eredménnyel (ELTE-ITK) úgy, hogy előtte fél évig egyáltalán nem tanultam a nyelvet. Persze ez egy elég intenzív időszak volt és jártam külön tanárhoz heti 2szer. Szóval ez csak elhatározás és akarat kérdése!
2013. aug. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!