Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból van holnapra egy két...

Angolból van holnapra egy két oldalas szöveg és képtelen vagyok megtanulni. Valami tanács?

Figyelt kérdés
Nem lehet lehet lerövidíteni, mert már így is annyira röviden van le írva, hogy ennél már jobban nem lehet. És értem az egészet de mégsem tudom megtanulni!

2013. márc. 18. 18:57
 1/5 anonim válasza:
Én úgy tanulok szöveget hogy le fordítóm magyarra és először mondom a magyar mondatot utána az angolt.
2013. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez tényleg jó módszer.

de ebbe az esetben nem nagyon lehet használni, mert nem lehet valami értelmesre lefordítani.

2013. márc. 18. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
legközelebb ne hagyd az utolsó pillanatra és akkor beteszed egyfelolvasó programba felvezsed a szöveget és hallgatod napokon át. és úgy még ér is valamit.
2013. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen szöveg az, hogy nem lehet valami értelmesen lefordítani?

Vagy csak te nem tudod lefordítani sem úgy, hogy értelmes legyen?

Akkor meg nincs értelme megtanulni sem...mert megakadsz, tanár belekérdez, és egyértelmű, hogy fogalmad sincs az egészről. Ha volna, akkor le tudnád úgy fordítani is.


Egyébként, gondolom, nem tegnap adtak fel két oldal szöveget fejből megtanulásra...

2013. márc. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. igazatok van, nem most adta fel és későn fogtam neki.

amúgy a tanár nem kérdezett rá, mivel felmérőt írtunk.

biztosan lehet fordítani, csak én nem tudom. rosszul írtam.


ma megírtuk a felmérőt és nagyjából ment :)

2013. márc. 19. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!