Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik már vizsgáztak! Hogyan...

Akik már vizsgáztak! Hogyan zajlik egy BME szóbeli nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Angol szóbeli középfokot fogom letenni. Ez lesz az első vizsgám, szóval eléggé tapasztalatlan vagyok. Hogyan kell elképzelni? Bemegyek, gondolom mondok pár szót magamról. És utána? Van valamennyi időm felkészülni a szituációra és a képleírásra? A képleírásnál mi a fontosabb, elmondani, hogy mi van a képen vagy inkább csak arról beszélni, ami a képről eszembe jut?

2013. márc. 22. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Bemész köszönsz, ők is (két ember ül benn). Bemutatkozol, odaadod a személyidet (ezt amúgy elkérik, ha alapból nem adod). Bemutatkoztok egymásnak, majd kérdez pár egyszerű kérdést, hogy megnyugodj pl. hol laksz, mivel jöttél a vizsga helyszínére, mit reggeliztél :D stb.

Azután mutat két képcsoportot, eldöntöd, melyikről szeretnél beszélni, aztán rövid gondolkodás után beszélsz a témáról. Ha valamit hiányol, majd megkérdezi. Ne ijedj meg, ha tudod a választ, ez nem probléma.

Ez után jön a szituáció, ez is elég egyszerű nem kell túlbonyolítani. Nekem alapfokon egy régi ismerősömet kellett meghívni az esküvőmre és ugye kérdezgetett a vizsgáztató, hogy mikor ismertem meg a páromat, hol, mikor tartjuk az esküvőt ilyesmi (14 éves voltam szóval kicsit furcsa téma volt ez alapfoknak, de nem nehéz). Középfokon reklamálnom kellet egy barátomnak, valamilyen szolgáltatásról, amit igénybe vettem, nem volt meghatározva, hogy pontosan milyen szolgáltatás én egy rosszul sikerült nyaralásról beszéltem.

2013. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kép és a szituáció előtt is van 1-2 perced, hogy összeszedd a gondolataidat. Nem a képről, a témáról kell beszélni. Esetleg ilyet belefűzhetsz pl., hogy ...as we can see in the third picture, in which a little boy celabrating his first birthday... stb.

Sok sikert a nyelvvizsgádhoz!

2013. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 22. 21:13
 4/4 anonim válasza:
ha úgy, ahogy a rendes vizsgák, akkor sajnos meg fogsz bukni
2013. ápr. 10. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!