Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A TOEFL nyelvvizsgát az...

A TOEFL nyelvvizsgát az egyetemi jelentkezés évében (tehát 12. -ként) kell letenni?

Figyelt kérdés

Még messze vagyok tõle... Na jó, annyira nem. 9-es vagyok, és két nyelvvizsga elõtt állok. Az egyik a német, amit "kötelezõ" letennem, a másik meg az angol, ami mondjuk nem kötelezõ egyáltalán, de ebbõl mindenképpen a felsõfokú lenne a cél...

Szóval a lényeg, hogy német nyelvvizsgát az egész osztály 11. év végén teszi le....

Az angol nyelvvizsgát viszont még szeretném 10. év végén letenni (mert ugye egy nyárra elég egy nyelvvizsga, és utána meg 12.-ben aligha lenne idõm nyelvvizsgázni.)

Olvastam, hogy a TOEFL nyelvvizsga a legjobbak közt van, viszont ugye ennek a rendszere más (ami nekem egyébként totálisan tetszik), viszont ami "furcsa", az az, hogy az egész 2 évre szól...

Õszintén szólva fogalmam sincs, milyen egyetemre akarok majd menni, nyilván a külföldiek is számításba jöhetnek, de ha mégsem külföldre mennék, akkor nem is veszem majd hasznát annak, hogy TOEFL nyelvvizsgáztam? Mert nekem az egész eddigiekbõl annyi jött le, hogy csak akkor csinálj TOEFL nyelvvizsgát, ha külföldön akarsz tanulni....

Szóval ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni, és ha esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a nyelvvizsgával kapcsolatban, annak szívesen várom a véleményét. :)


2013. márc. 22. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdemes, ha tényleg külföldre mennél. Szerintem csinálj meg egy átlagosat. (telc, euro, origo stb.) És ha 12.-ben ott járnál, hogy biztosan külföld akkor elmész TOELF-re. Ebben nem vagyok biztos, de ha jól tudom elég sokba kerül.
2013. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel kb. 50000 forint egy TOEFL nyevvizsga, érdemes lenne csak akkor csinálni, amkor már biztos, hogy kell, addig csinálj egy másmilyet. Nincs előnye Mo.-on.
2013. márc. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!