Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért egynyelvű könyvből...

Miért egynyelvű könyvből oktatnak iskolákban, nyelvtanfolyamokon?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza már meg a fenti kérdést, mert megnyugtató magyarázatot még nem kaptam rá. Ne azt írjátok, hogy a diák rá van kényszerítve, stb. stb. Volt, hogy lemaradtam, és egyszerűen nem boldogultam a tankönyv magyarázatával, mert nem értettem. Nem tudok egynyelvűből tanulni. Először angolt tanultam, csak a Báti-Véges Angol nyelvtan könyvből tudtam eljutni odáig, hogy a nyelvtan világos legyen. A szóbeli része egyenlőre nem érdekel, most váltottam a Pons könyvre, oroszul tanulok.

#egynyelvű könyv #Báti-Véges
2013. márc. 23. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez "jó" kérdés


(Pedig vannak jó magyar kiadású könyevek)

2013. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valóban

Nem minden egynyelvű könyvben van jól "elmagyarázva"

a nyelvtan

2013. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert sokkal több külföldi kiadású könyv van, szerintem általában jobbak is, nyelvileg-kulturálisan biztos, hogy hitelesebbek. Ha a nyelvtant nem érted, bár ezek úgy tudnak egynyelvűn is magyarázni, hogy érthető legyen, egyszerű példákkal, ábrákkal, akkor lehet venni magyar nyelvű nyelvtankönyvet, illetve ott van az internet. Úgy tudsz igazán megtanulni idegen nyelven, ha minél inkább kiiktatod az anyanyelved.
2015. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!