Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a velemenyetek egy nyari...

Mi a velemenyetek egy nyari intenziv nyelvtanfolyamrol?

Figyelt kérdés

7eve tanulok angolt ebbol 3ev volt hasznosabb. Jelenlg nem allok keszen kozepfoku nyelvvizsgara szerintetek belevagjak egy nyelvtanfolyamba?

es ha igen a kornyekben katedra es grammaticus van melyik lenne a jobb?


2013. márc. 24. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

szekszárdi Grammaticus? Én oda jártam 2 intenzív tanfolyamra is egymás után, meg is lett az eredménye. :)

Igaz, nem olcsó a nyelvtanulás, sajnos, de ha ez kell a diplomához, mit lehet tenni.

Az első tanfolyam alapról kb gyenge középre hozott fel, átismételtük és rendbe tettük az alap nyelvtant, jól jött :) A második pedig B2 vizsgára készített fel, na ez keményebb volt, 5 óra a suliban, majdnem kb annyi lecke otthon :D minden nap egy tesztfeladatsort kaptunk leckének, plusz egy oldalnyi szószedet, plusz tétel/esszé.. az órákon inkább beszélgettünk, a kommunikációt és magnót gyakoroltuk, mondván az írásbelit otthon is tudjuk gyakorolni.

Fontos, hogy napról-napra tanulj, ne lógj, mert akkor lemaradsz és nem ér semmit az egész (közel 100ezer Ft)

Persze nem voltam 100% elégedett, mert nem igazán törekedtek arra, hogy az egy szinten lévők, akik tanulni is akarnak egy csoportban legyenek, vegyítették a hülyékkel és lustákkal is, akik csak ööööö-ztek egész óra alatt és kb nem tudták mi van, csak húzták a drága időnket. de nagyon barátságos, jól képzett, kedves és közvetlen tanárok (főként nők) tanítanak.

Katedráról nem tudok nyilatkozni, de biztos ott is ugyanez a helyzet. Tanulni mindenhol lehet, a lehetőséget megadják mindenhol, neked kell élned vele.

Mindenképp csak előnyödre válik, barátokat is szerzel, szinten tartod az agyad a nyáron is. Vágj bele.

Nem tudom az árak hol milyenek, de szerintem nincs nagy difi köztük.

2013. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát igen én se akarok ennyi pénzt csak úgy kidobni az ablakon...Inkább a kommunikációval van a baj nálam, nagyon nehezen merek megszólalni az osztályban...
2013. márc. 28. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:

akkor vágj bele, otthon sose fogod tudni a beszédet gyakorolni. Magántanárral meg nagyon durva lesz a 1,5-2 óra, illetve az megint nem olyan.

Én jártam tanfolyamra is meg magántanárhoz is, a tanár se fog veled töményen 2 órát fecsegni, bele fog csempészni egy kis nyelvtani feladatot, magnót.

Emellett a tanfolyamon mások hibáiból is tanulhatsz, illetve új álláspontokat ismerhetsz meg, ami majd a vizsgán, sőt akár az életben is jól jöhet.

Ajánlom neked a tanfolyamot. Menj be az irodába, beszéld meg Annamarival az elvárásaidat, együtt majd kitaláljátok mi lesz neked a legjobb. Egyben meg is írhatod az ingyenes szintfelmérőt, így már ismert is a szinted :)

2013. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!