Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak angolt ahhoz,...

Hogy tanuljak angolt ahhoz, hogy megértsem a híreket, a filmeket, a beszédet, vagy a nyelvvizsgán a magnóhallgatást?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt tudom elérni azt, hogy megértsem az angolt? Naponta mennyit és mit tanuljak?? Légyszíves segítsetek és lelkesítsetek, mert teljesen el vagyok kesedve.



Hiába tanulok, egyszerűen nem értem. Ha meghallgatás után elolvasom, akkor értem. De ha nem olvasom, akkor nem. :(


Megvan a középfok, a magnóhallgatás csak csodával határos módon. De ennél többet szeretnék.


Mit tanácsolnátok??



2013. márc. 25. 12:28
 1/2 hunbula ***** válasza:
100%

Angol nyelvű film/sorozatnézés ANGOL felirattal. Keress valamit amit esetleg magyar szinkronnal már láttál és szeretsz, vagy tudod hogy tetszeni fog. Élmény lesz tanulni, a szituációkra emlékezve jobban megragadnak a kifejezések is. Mindenképpen próbáld ki.

A másik ami nekem anno nagyon bejött, a dalszövegek figyelemmel való hallgatása(és lefordítása). Főleg mert nagyon sok rap számot hallgattam akkoriban, elég gyorsan meg tudja dobni az embert. Ezt pl utazás közben, vagy szünetekben is csinálhatod, kinyomtatod magadnak a szöveget és nézed miközben hallgatod a dalt.

Ami a legfontosabb, hogy ne félj attól hogy nem érted. Hanem inkább mindig örülj, ha megértesz valamit! Állj hozzá örömmel és élvezettel, mert úgy minden sokkal könnyebb. Nem olyan ördöngős dolog ez. Tanuld meg szeretni.

2013. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
2014. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!