Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Manapság egy nyelvvizsga kell...

Manapság egy nyelvvizsga kell a diplomához?

Figyelt kérdés
Mert úgy hallottam, hogy kell egy középfokú meg egy alapfokú, és hogy később fogják megváltoztatni, és már csak két középfokú nyelvvizsgával adnak diplomát. Ez igaz? Mert ha igen, akkor még most, középiskolában szeretném megcsinálni mindkettőt.
2008. jún. 11. 07:59
 1/7 anonim válasza:
Nekem kettő kell. Két középfokú, vagy egy középfokú élő nyelvből és egy alapfokú holtnyelvből (latin, ógörög...blahblah), de az is igaz, hogy 2003-ban iratkoztam be először, szóval engem még nem érint a BSC/MSC meg BA/MA. Esetleg nézd meg a felvételi tájékoztatóban, vagy egy tetszőleges egyetem/fősuli honlapjára keress rá, ott tuti írják a követelményeket is. Aztán hajrá!
2008. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szaktól függ. Egyik szakon elég 1db középfokú szakmai nyelvvizsga, de külkeren például 2db középfokú szakmait kérnek alapul. Szóval változó.
2008. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 db középfokú legalább kell a dologhoz. egyébként meg az intézménytől függ, hogy ezen mennyire nehezít.

nálunk pl. az volt a feltétel, hogy csak olyan nyelvből fogadják el, amely nyelven kiadnak a mi szakunknak megfelelő szakmai folyóiratot.

2008. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kettő középfokú kell, amiből egy kötelezően angol, vagy egy angol szakmai felsőfokú. (akkor már inkább a két közép)...

Nagy a szórás, de mire diplomázol, még simán váltizhat, szóval tanulj minél több nyelvet, amíg még tudsz...

2008. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
általában két középfokú kell, az alapfokút napjainkban már semmire se tartják. lehet, hogy te majd pont olyan egyetemre kerülsz, ahol elég a középfok is, de ezt még nem tudhatod. középiskola alatt van a legtöbb időd nyelvet tanulni, nyelvvizsgát szerezni, hidd el! sokan tologatják, aztán éveket csúszik a diplomázásuk azért, mert az egyetem mellett kínlódnak a nyelvvizsgával.
2008. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fősulin elég az egy (persze nem mindenhol). Egyetemen 2 középfokú.
2008. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szombaton nyelvvizsgázom angolból! 16 éves vagyok. Tudom, hogy most érdemes letenni, mert egyetemen nem lesz rá időm, úgyhogy igyekszem. Két nyelvet tanulok most!


Köszönöm a válaszokat! :)

2008. jún. 11. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!