Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes megtanulnom Oroszul?

Érdemes megtanulnom Oroszul?

Figyelt kérdés
Most lenne rá lehetőségem, de nem tudom, hogy érdemes lenne-e ilyen nagy fába vágnom a fejszémet...:) Nagymamám régen beszélt Oroszul, mostmár teljesen elfelejtett, de azt mondta, hogy szép, de egyben nagyon nehéz is a nyelv. Angolból felsőfokúm van, németből közepem. Ha meg-megtanulgatnám egy társalgási szintre, akkor abból milyen hasznom lenne? Nem használnám tuti, nem nyelvtanárnak fogok tanulni, és nem is tervezem, hogy orosz nyelvterületre költözök.:) Köszönöm 15/l

2013. márc. 26. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy bármilyen nyelvet érdemes megtanulni, ha van kedved és lehetőséged rá. Szinte minden munkakörben előnyt jelent a nyelvtudás, nem kell ahhoz nyelvtanárnak menni, hogy használni tudd a nyelvet. Én mindenképpen belevágnék a helyedben :)
2013. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tuti hogy van nyelvérzéked ha már van egy felsőfokúd és egy középfokúd 15 évesen.

Szerintem belevághatsz.Ha csak kicsit tanulod meg,az is jelent valamit.

A hasznát leszámítva pedig:Mit gondolsz a nyelvről?

:)

2013. márc. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érdemes!! Én is, most gimnáziumi tagozaton 9. osztályban álltam neki oroszul tanulni otthon, néha eljárok orosztanárhoz is, és nagyon könnyedén tanulom az oroszt önszorgalomból. Sokkal könnyebben megy nekem az orosz tanulása, így iskolán kívül, mintha suliban tanulnám. Az iskolában angolt alapnyelvként, németet második nyelvként tanulom, de egyik nyelv sem érdekel annyira, mint az orosz. Az tényleg igaz, hogy az orosz szép nyelv és manapság már egzotikusnak is mondható, de az is igaz, hogy könnyen el lehet felejteni, mivel az orosz nem olyan nyelv, itt Magyarországon, hogy mindennap használni lehet és évről-évre, ha nincs gyakorolva, használva könnyen elfelejtődik. Ha neki állsz tanulni a legjobb lenne, ha valamilyen nyelvkönyvből vagy az interneten tanulod, ahol van kiejtés is hozzá, mert valljuk be a cirill betűk kiejtése, sőt még írása sem a legegyszerűbb. Ha neki állsz tanulni sok szerencsét hozzá!!
2013. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

A cirill betűk nem olyan nehezek.Legalábbis szerintem.Szorgalommal megtanulhatod,kérdező,ha esetleg ez eltántorít. :D

Én egyedül tanultam 13 évesen kb.


Könyvnek szerintem jó a Sag za sagom.Én is abból tanulok,de lehet inkább tanárral jó.De amúgy a CD-t is adják hozzá,szóval meg tudod hallgatni a leckéket meg ilyenek.

Én a Kljucsról is hallottam még, az nekem nincs,de biztos jó .

:)Esetleg,ha van a családban régi oroszkönyv,akár az is jó lehet-ha másra nem az alapokra.

És akkor még venni se kell.

2013. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is a Sag za Sagom egy nagyszerű oroszkönyv, én is abból tanulok, egyedül, de tanárom, mikor megyek hozzá, mindig mondja, hogy milyen jó kis modern nyelvkönyvem van. A Kljucs-ról én is hallottam jót is és rosszat és, de én semmiféleképp nem cserélném le a Sag za Sagom-ot. Ha megvan ez az orosz könyv is, habár elég régi és csak többnyire tanárral tudod használni, az is nagyszerű: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt.. !
2013. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!