Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyire szükséges...

Szerintetek mennyire szükséges a nyelvtannal foglalkoznom, ha csak azért tanulok angolul, hogy eredetiben olvashassak regényeket?

Figyelt kérdés

Mostanában jutottam el addig, hogy nem túl gazdag szókincsű könyvekkel elboldogulok, de be kell valljam a nyelvtan tanulásást eléggé elhanyagoltam. (Kb. 5 igeidő után untam meg, de nagyon.)

Egyáltalán mi a helyes módja a nyelvtan tanulásának?

A hagyományos feladatok/tesztek megoldásával semmire se megyek, ezt biztosra tudom mivel németül 10 évig se jutottam sehová így. Eddig a mostani hangoskönyv + olvasás módszer vezetett csak eredményre.


2013. márc. 29. 12:20
 1/7 Antimod ***** válasza:
Ha eredetiben olvasol angol könyveket, és meg is érted azokat, magadtól fogsz rájönni a nyelvtani szabályszerűségekre, és az sokkal jobban megmarad, érthetőbb is lesz.
2013. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha... szóval ha mondjuk ezt csinálom még egy darabig és utána térek vissza a nyelvtanra akkor már menni fog?

Éreni már most is értem amit olvasok, ha nem, az meg a szókincsbeli hiányosságaimból fakad. Nem is tudom elmagyarázni csak ránézek a mondatra és értem, nem kezdem el elemezgetni.

2013. márc. 29. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:

A nyelvtani dolgokat érteni kell, nem pedig bemagolni. Az igeidők szerintem elég fontosak, még ha nem ismered az összeset, de szerintem ez az 5 nem elég.

Általános iskolában rengeteget nyelvtanoztunk, aztán érdekes módon csak évekkel később érett meg bennem az egész. Szóval valamennyi idő kell azért, hogy berögződjenek a dolgok.

Ahelyett, hogy teszteket töltenél, inkább gondolkodj el, hogy mikor mit használunk. Az angol gondolkodásmód eléggé eltér a magyartól, de meg lehet szokni.

Én anno rengeteg példamondatot gyártottam magamtól. Elég 1-2-3 szót kicserélni benne, egy idő után berögződik a használatuk, hidd el. :)

A másik dolog, hogyha így állsz hozzá, akkor ne csodálkozz, hogy nem sikerül elsajátítani a használatukat.


Egyébként ajánlok egy könyvet, szerintem nagyon egyszerűen le van benne írva minden:


[link]


Sokan esküsznek erre a könyvre.

2013. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Antimod ***** válasza:

"Nem is tudom elmagyarázni csak ránézek a mondatra és értem, nem kezdem el elemezgetni."


Ha használni tudod helyesen, akkor pedig teljesen okés. Elvégre nem tanárnak készülsz, az a lényeg, hogy megértsd és használd. :)

2013. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A könyvet be fogom szerezni könnyed esti olvasmánynak. :)

Abban van valami, hogy a hozzáállásom már eleve rossz a nyelvtanhoz, még általános iskolában utáltatták meg velem teljesen. Amúgy nem esik nehezemre napi 3-4 órát angolozni, az ellenérzéseim kizárólag a nyelvtan tanulásra irányulnak.

2013. márc. 29. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges nyelvtanulásnál a nyelvtan, mert azt idegen nyelvnél sem tudatosan kell használni, ahogy anyanyelvnél sem úgy teszed. Legalábbis ha tényleg meg szeretnéd tanulni a nyelvet, és nem ismerni. Magamból indulok ki, mert én nagyon jól ismerem az angol nyelvet, felsőfokú nyelvvizsgám is van, de valójában minimálisan használható csak a nyelvtudásom, nem beszélek folyékonyan angolul.
2013. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!