Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szintű érettségin...

Angol emelt szintű érettségin hány százalék kell ehhez? Hány pontot veszíthetek?

Figyelt kérdés
Angol emelt szintű érettséginél az írásbeli részre 117 pontot, a szóbelire 30 pontot lehet kapni maximum, ezt jól tudom? 60%-ot kell elérni az ötöshöz. Ez most tudom, hogy idiótán hangzik, de nem igazán tudom, hogy hogy is van ez. Hány PONTOT lehet veszíteni összesen, ha 5-öst akarunk? Írásbelinél hány %-ot kell elérni, hogy mehess szóbelizni? Szóbelinél 10% a kettes? Elnézést a buta kérdésért, és nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.
2013. márc. 30. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Ez egyszerű matematika...

Ha összesen van 117+30=147 pont, és 60%-tól ötös, akkor 147*0,6=88,2, tehát 89 ponttól van meg. E kettőt kivonva egymásból megláthatod, hogy 58 pontot lehet hozzá veszteni. Azonban emelten simán az ötös nem sokat ér, max. annyi, hogy kapsz érte nyelvvizsgát, de ha felvételihez kell, akkor érdemes jobbra hajtani.

2013. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt honnan nézted? 117 pont? Minden érettségi 150 pontra jön ki szóbelivel és írásbelivel eggyütt.

150*0,6=90

Tehát 90 ponttól ötös.

2013. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!