Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki lefordítaná ezt nekem...

Valaki lefordítaná ezt nekem normálisan? (ne google fordítóval)

Figyelt kérdés

A FRIEND IN NEED

I’d like to speak about friends and friendship.Friends are those that you coose to spend your time with,and that you love,and they are one of the most important things in life. Friendship is something that cannot be bought or sold. It’s just something that happens naturally between people that have something in common,who feel similar to each other in a certain way,or who like being close to each other,being togetheer.Friends can,of course,be of any age,of either sex,and of any nationality.It’s eve possible,altough difficult,to make friends with peolpe with whom you don’t have a common language


There are teenagers who like spending time together and doing all kinds of activities.They are outgoing,sociable,talkative,open-minded and friendly.They often go to parties or on trips together.They like having fun and they usually have a big circle of friends.


On the other hand there are teenagers who prefer to be alone.They are usually shy,reserved(and don’t like to be in the centre of attention).They sit in front of their computers most of the time and all they do is playing computer game sor watching TV. This way they lose all their friends and become lonely.


Between the age of 14-18 you often change your friends because he or she has betrayed you, because your personality has chenged and for a lot of reasons. But how can friendship last for ever or at least for a long time? It is said that friendships that were formed in childwood should surrive the trials that every day brings. Further more a true friend should be reliable.


As for me I have lots of friends but only a few close ones.I think I am lucky as my best friend who is called Susan is a really nice person.We have lot in common,we can talk about everything, and also can go everywhere together.


We met in a school.I know her for 2 years. I want to speaking about her apperarance.Her name is Susan and she four months younger than me. She is quite short and slim and she has got brown hair and green eyes. Susan is good-looking.She has got oil skin.Susan wears hos hair strainght and short. She has a great sense of style,so she always looks well-dressed even in casual clothes.To tell the truth she is a bit fashion conocious.


As for her/his inner qualites he/she very outgoing,friendly and fun-loving.He/she enjoss going to parties,dancing or travelling. He/she has got a good sense of homour se he/she always makes me laugh.However he/she can be a bit chlidishbossy at time,buti t doesn’t matter as for as I can rely on him/her as he/she is really sincere. We are interested int ha same things and spend a lot of time together .


All in all,I am glad to have Susan as my friend. Iam sure we will always be close friends!


2013. ápr. 2. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Barátokról és a barátságról szeretnék beszélni. A barátok azok, akiket azért választasz, hogy velük töltsd az időt, akiket szeretsz és ők az egyik legfontosabb dolog az életedben. A barátság egy olyan dolog, amit nem lehet eladni, vagy megvenni. Ez csak egy olyan valami, ami természetesen történik meg az olyan emberek között, akikben van valami közös, akik hasonlóan éreznek egymás iránt, vagy akik szeretnek egymás közelében lenni, akik szeretnek együtt lenni. A barátok természetesen lehetnek különböző életkorúak, különböző neműek és különböző nemzetiségűek. Lehetséges, viszont nehéz olyan emberrel barátságot kötni, akivel nem beszéltek közös nyelvet.


Ez az első bekezdés, de a többit meguntam. Amúgy annyi idő alatt te is lefordítottad volna, amíg bepötyögted ide. :D

Középiskolás vagy?

2013. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ide pötyögtem be, hanem a word-be mert kinyomtatom. Köszi az eddigit, és igen közép sulis vagyok! :)
2013. ápr. 2. 12:14
 3/10 A kérdező kommentje:
Te ezt amúgy magadtól fordítottad le vagy valamilyen fordítóval?
2013. ápr. 2. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Magamtól. Nem volt benne idegen szó, csak kb kettőt megnéztem google fordítóval, amiben nem voltam biztos.

Amúgy mikorra kéne? Ha még lesz időm meg kedvem, meg rá is ér neked, akkor lehet hogy folytatom majd.

2013. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan tinik, akik szeretik együtt tölteni az időt és közben mindenféle dolgot csinálnak. Ők (((outgoing= ilyen jövő-menők, mászkálnak ide-oda))), társaságkedvelők, beszédesek, nyitottak és barátságosak. Gyakran mennek együtt bulizni vagy túrázni. Szeretnek szórakozni és általában nagy baráti körük van.


Másrészről, vannak olyan tinik is akik szeretnek egyedül lenni. Ők gyakran félénkek, visszahúzódóak (nem szeretnek a figyelem központjában lenni). Ők sokat ülnek a számítógép előtt és csak számítógépes játékokat játszanak (((sor ??? , nem or :D ))) vagy TV-néznek. Így elvesztik az összes barátjukat és magányosak lesznek.


14 és 18 éves kor között gyakran cseréled a barátaidat, mert ők (((betraye = elárul ??? ))) elárultak téged, mert a személyiséged változott ((( chAnged ))) és ((( for a lot of reasons = még egy csomó dolog ????????????? )))).

De hogyan tud a barátság örökre- vagy legalábbis hosszú időre elmúlni? Szomorú, hogy azok a barátságok, amik (((childHood= gyerekkor))) gyerekkorunkban alakultak ki, ((( surVive ))) túl kellett élniük azokat a megpróbáltatásokat, amelyeket a mindennapok hoztak. Továbbá (((furthermore – egybe írjuk))), egy igaz barátnak megbízhatónak kell lennie.


Itt az utolsó bekezdés nem latt valami jó. Bocsi.

2013. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ami engem illet, sok barátom van, de csak néhány közeli. Azt hiszem szerencsés vagyok, mert a legjobb barátom, akit Zsuzsának hívnak nagyon aranyos személy. Sok közös tulajdonságunk van, mindenről tudunk beszélni és gyakran megyünk együtt valamerre.


A suliban találkoztunk. 2 éve ismerem őt. Szeretnék beszélni az ő megjelenéséről ((( appeARANce))). Az ő neve Zsuzsa és 4 hónappal fiatalabb nálam. Elég alacsony és vékony és barna haja és zöld szeme van. Zsuzsa jó kinézetű. Zsíros bőre van. :D :D :D :D ((ezt lehet nem így kéne fordítani))

Zsuzsának (hos ???) haja egyenes és rövid. Jó érzéke van a stílushoz, tehát mindig jól öltözött. Az igazat megvallva, egy kicsit divat (((conocious ???? )))).

2013. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ami az ő belső tulajdonságait illeti, ő nagyon társaságot kedvelő (outgoing = társaságot kedvelő), barátságos és vidám. ((enjoss ?? – enjoy)) Élvezi a buliba járást, táncolást vagy az utazást. Jó érzéke van a humorhoz és mindig meg tud nevettetni. Azonban, ő egy kicsit ((( chlidishbossy ??? ))) néha, de nem számít, mert számíthatok rá mivel ő őszinte. Hasonló dolgok érdekelnek minket és sok időt töltünk együtt.


Összességében, örülök hogy Zsuzsa a barátom. Biztos vagyok benne, hogy mindig közeli barátok maradunk.

2013. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél! Viszont az a "conosious" valóban nem tudom mi lehet :D

Megtennéd, hogy az utolsó kettő bekezdést is lefordítod ilyen csodálatosan? :))

2013. ápr. 2. 13:53
 9/10 A kérdező kommentje:
Látom közben már megtetted, Köszi szépen
2013. ápr. 2. 13:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Majd ha kapsz rá jegyet, elmondod milyen lett?

2013. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!