Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elmondaná valaki pontosan,...

Elmondaná valaki pontosan, hogy zajlik a szóbeli TELC középszintű német nyelvvizsgánál?

Figyelt kérdés
Nem sokára szeretnék menni, ezért jó lenne a félreértéseket tisztázni. Van egy probléma megoldós feladat amikor meg kell szervezni mondjuk egy szülinapi bulit, vagy baráti összejövetelt. De olvastam valami prezentációról is, akkor az, hogy is van ? Ők mondják meg miről beszéljek vagy otthon választom ki ? Milyen témakörök vannak ? Van egy olyan is amikor cikket kapsz, ott szintén milyen témakörök vannak ??

2013. ápr. 6. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy először is meg volt adva egy időpont, hogy mikor kerültem sorra. Akkor tudtam meg, ki lesz a párom. Ezután beültünk egy terembe (mindenki), és kaptunk egy papírt, amire le kellett írni a kedvenc filmem, könyvem, zeném, koncertesemény, színház, utazás, volt hozzá feladatlap, ezek közül kellett választani. Ilyen kis rövid vázlatot kellett írni. (később megtudtam, hogy ezeket a témaköröket bejelentették nyelvvizsga felkészítő órákon, amire én nem tudtam elmenni, de ha van ilyen és megteheted, menj el).

Ezek után a párommal bementünk vizsgázni. Be kellett mutatkozni, kérdezgetni a másikról. Aztán jött egy szituáció, és végül az előre kidolgozott témát kellett ismertetni, elmondani a párodnak, akinek bele kellett kérdeznie. Az egésznek társalgásszerűnek kellett lennie.

Nálam ilyen volt, tavaly voltam, lehet azóta változott.

2013. ápr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!:) És milyen szituáció volt? Mi volt a témája ?
2013. ápr. 6. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Arra sajnos már nem emlékszem nagyon...valami olyan volt, hogy kaptunk egy lapot, azon volt egy szöveg, amit még korábban el kellett olvasni (amikor a témámról írtam vázlatot), és utána erről kellett véleményt mondani. A nők munkavállalásáról szólt talán, hogy mi volt régen meg most.

Nem akarok hülyeséget mondani, de ha jól emlékszem valami ilyen volt..

Nem volt olyan nehéz, simán meg lehet oldani ott mindent.

2013. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekünk először bemelegítő beszélgetés volt( ezt nem pontozzák), aztán elmondtam a prezentációmat( utazás), kérdezett tőlem a párom, én válaszoltam. a párom elmondta a sajátját, kérdeztem, válaszolt.

Ezután jött a cikk... mi a doppingszerekről, a cigiről, a kávéról és a kokainról(asszem) kaptunk cikket. erről kellett pro -kontra érveket hozni, és véleményt kifejteni... vagy valami ilyesmi.

aztán a szituáció.. egy új számítógépes programról kellett kurzust szervezni.

2013. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!