Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgarol: milyen szint,...

NaomiCs kérdése:

Nyelvvizsgarol: milyen szint, hany evesen, stb? (bovebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!:) Nagy szerencsemre ketnyelvuen neveltek fel (magyar, holland). Egyre inkabb szeretnek mar nyelvvizsgazni, foleg felsofokuzni, de sajnos most januarban nem lehetett, mert nem voltam eleg oreg. Most viszint gondolkodom azon, hogy majusban kozepfokuzzak ("gyakorlaskeppen") es akkor januarban felsofuko. Viszont azt nem tudom, hogy mivan, ha igy 14 evesen kihuzok egy olyan temat, amihez meg "gyerekfejem van" es magyarul sem tudok rola sokat mondani, nem hogy mas nyelven. Plusz eleg draga az egesz.

2013. ápr. 6. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

14 éves kortól lehet. És ne izgulj miatta ha úgy neveltek táncsak megy majd.


Bár szerintem ilyen esettben bőven elég lenne a felsőfokú. Legalábbis én azt tenném le.


Unokatesómék 1 évig éltek olyan helyen, hogy angolul kellett beszélniük. Egyik unokatesóm 16 évesen így tette le a felsőfokút. Jó idősebb de akkoris. Vannak olyan témák angolban is amikhez én se tudok mit szólni 18 évesen.

Unokahugom ugyanígy járt mint te, hogy nem volt elég öreg. Ő decemberbe tölti a 14et. Mivel közel 1 éve jöttek haza így neki nem hiszem, hogy menne. Mert jó formán akkor hallja az angolt mikor suliban angol órája van így kicsit visszaszokott eléggé. /nyelvtanja eléggé pocsék unokahugomnak ezért már most buzerálja az angol tanár/

2013. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy mennyire tudod a nyelvet, de ha profi szinten megy, akkor a felsőt is megpróbálhatod. Veszel valamilyen felkészítőkönyvet, és az alapján átnézegeted a dolgokat, bár nem hiszem, hogy erre nagy szukséged lenne. :D

Max. utánaolvasol néhány gázosabb témának.

De ha anyagilag megtehetitek, akkor lehet, hogy én is a középfokot választanám, mivel semmi rutinod nincs még ilyen téren.

2013. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj el először középfokúra

De Hollandból úgy tudom nem mindenütt lehet vizsgázni

(Hova akarnál menni?)

2013. ápr. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

3. kérdező: BME, ott lehet :)

2013. ápr. 13. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!