Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek 10. -ben korai a...

Szerintetek 10. -ben korai a felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Üdv.

Jelenleg egy 9.-es tanuló vagyok, humán szakon. Most járom az úgynevezett "nulladik" évet. Emiatt rengeteg nyelvóránk van (hétfőn pl.: 4 angol óra egymás után!).

Szerintem nekem nagyon jól megy az angol, mivel már általános iskola 6. évében találkoztam 3 emberrel akik angliaiak, velük mindennap beszélek, van, hogy írásba de inkább szóba.

Csak felíratos filmeket nézek, kivéve, hogyha tudom, hogy a magyar szinkron annál a filmnél jobb:D

Nagyon ki tudom magam fejezni angolul, akár az egész magyart is el tudom felejteni ha angolul kell beszélni, gond nélkül.

Ezért gondoltam 10.-be(mivel már lekéstem a nyelvvizsgákról ebben a félévben), leteszem a felsőfokot.

A legtöbb osztálytársam...hát... nem igazán tud még jól angolul, nekik aztmondták, hogy jövőre tegyék le a középfokot.

Viszont amikor feltettem azt a 3 angol tanárnak(3 van aki tanít minket), mind aztmondta, hogy az még nagyon korai, nehezebb mint egy emelt szintű éretsségi, ha jó helyen csinálod.

Nos, én megnéztem a tavalyi feladatlapott, hanganyaggal együtt.

Hát nem volt egy nagy dolog.

Igazából csak figyelni kellett, mert amúgy tisztán és érthetően beszéltek, csak kicsit gyorsabban, ahogy az angolok szoktak, mondjuk ahoz már hozzászoktam, lehet amiatt.

Most viszont nem tudom. Mind a 3 tanár eztmondja, emiatt elgondolkoztam.

De itt hátha kapok valami jó tanácsot:D

Szóval szerintetek, vágjak neki, vagy inkább halasszam el?

(én személy szerint nagyon szivesen leraknám:D)



2013. ápr. 7. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt te érzed, de nem kortól függ a nyelvtudás, szóval én simán eltudom képzelni hogy ennyi idősen is jól beszélsz. mondjuk még van 1 éved készülni a nyelvvizsgára, ha tényleg le akarod rakni, de én lehet, hogy először csak a középfokúval próbálkoznék.
2013. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, a felsőfokú nyelvvizsga nehezebb, mint az emelt szintű érettségi. Iszonyatosan sok szót kell oda tudni, tehát hiába vagy nyelvi előkészítős, a felsőfokúhoz szükséges szókincset a suliban nem adják meg. Nekem is heti 18 angolom volt nulladikban, mégsem vagyok biztos az emelt szintű angolom pozitív kimenetelében.

Egyébként mivel neked még nincs szükséged a felsőfokúra, simán megszívathatnak a vizsgán, mivel Te fizetni fogsz a következő nyelvvizsgáért is, tehát nekik ebből hasznuk származik. Példa erre egy ismerős, aki kint tanult Németországban egy évig, szóval úgy jött vissza, hogy profin tudott németül. És megbuktatták a KÖZÉPSZINTŰ nyelvvizsgán, holott mindent tudott. Most, érettségi előtt ment vissza, átengedték, mert tudják, hogy szüksége van rá. Szóval most csak azért ne írj egy felsőfokút, hogy legyen. Inkább még tanulgass, hogy 1-2 év múlva egy 100%-osat összehozz a 60% helyett.

2013. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csak nézz bele az emelt érettségibe. A tavalyit most már ne (mivel láttad a feladatokat), de mondjuk a tavaly előttit csináld végig teljesen, szabályosan. Tudod mérni közben az időt stb. Utána javítsd ki az javítókulcs alapján. És kiderül, hogy hogyan sikerül. Azért egy "meglett kettessel" ne érd be.
2013. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy csináld végig az elmúlt évek feladatsorait, a nyelvvizsgaközpontok honlapjai is vannak fent mintafeladatok, próbavizsgák, így megtudod, hogy mire vagy képes.
2013. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te tudod mire vagy képes. Mi honnan tudjuk? :)

Egyébként meg nem késtél le semmit, mert egy csomó vizsgaközpontnál a hónap végén, illetve a következő hónapban lesz a vizsga. Sőt, nyáron is el tudsz menni.

2013. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy meg van hozzá a nyelvtudásod, de a szóbelin komolyabb dolgokról is kell beszélni, amikröl lehet, hogy magyarul sincs meg a véleményed. A véleményem szerint várj még egy két évet, ne akard elsietni. Ha vársz akkor addigra lehet hogy még jobban tudod majd a nyelvet és jobb eredményt is elérhetsz! :)
2013. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy év alatt még tudod odáig fejleszteni a szókincsedet, nyelvtani tudásodat (ha már most sem találod túl nehéznek), és akkor hajrá. :) A vizsgaközpontok honlapján meg tudod nézni a feladattípusokat, be is tudod gyakorolni, hogy gördülékenyen menjen. Én csak támogatni tudlak. :)
2013. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én kéttannyelvű suliba járok, most járom én is a nulladikat ;) most megyek majd emelt szintű középfokúzni. Ha úgy érzed, hogy nagyon jó vagy, szerintem nem korai... :) én legalábbis meg szeretném próbálni majd jövőre :D :)
2013. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!