Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhatnék meg egy...

Hogy tanulhatnék meg egy angol szöveget, ha nem tudok angolul? Valami jól bevált tipp, praktika?

Figyelt kérdés

Van egy angol szöveg, amit szeretnék megtanulni, de sajnos nem tudok angolul. Anno nagyon régen az oviban tanultam angolul, de hát az semmi, ott csak néhány szót tanultunk (igen, nem, számolni tanultunk, színeket ilyesmiket). :D


Hogy tanulhatnám meg a szöveget?


2013. ápr. 7. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
csak magolással akkor. de így elég nehéz lesz, én pl csak úgy tudok megtanulni/bemagolni egy szöveget, ha értem is, hogy mit tanulok. próbáld meg valakivel lefordíttatni vagy nem tudom.
2013. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hallgasd soxor. De ha nem ismered a kiejtést és ráadásul gőzöd nincs arról hogy mit mondasz akkor vicces lesz a végeredmény!
2013. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy dalszövegről van szó, rengetegszer meghallgattam már és az eleje úgy ahogy megy is. A szöveget pedig magyarul is ismerem, így tudom, hogy miről szól az egész. :)

2013. ápr. 7. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteget tanulok/tanultam latin verseket, prózákat, úgy, hogy nem tudok egy szót se. :D Egyszerűen megunásig olvastam hangosan és a végén már álmomból felkelve is ment. Sok sikert.
2013. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is kitartóan hallgatom ezt a dalt, és amikor tehetem a szöveget is olvasom közben. Naponta 4-5x tuti meghallgatom. A refrén már nagyjából megy, bár a kiejtésen még van mit finomítani. :)

2013. ápr. 14. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!