Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelv - Igeidők gyakorlása?

Zsinga kérdése:

Angol nyelv - Igeidők gyakorlása?

Figyelt kérdés
Tanácsolták nekem, hogy hallgassak minél több angol szöveget és úgy jobban meg fogom érteni, ez nagyon sokat segített, szinte majdnem minden szót megértek angol videókból. A gond az, hogy az igeidőket nem hiszem, hogy megfogom tudni egyedül tanulni, de tanárra nem akarok pénzt költeni mert mind tudjuk az elég drága. Szóval, van valami ötletetek, hogy mi segitene? Mit tehetnék ez ügyben?

2013. ápr. 16. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincsen valami "nyelvtanos" könyved?

Mert abból meg lehetne tanulni

2013. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Van a jelen idő,a múlt meg a jövő

(de a múlton, jövőn belül még van "folyamatos"

szemlélet)

2013. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

A szabályokat kéne először megérteni

(utána meg gyakorolni pélldákat)

2013. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de én is egyedül vágtam bele az angoltanulásba (internet, könyvek, hanganyagok), aztán az igeidőknél feladtam, és kerestem tanárt. :S


Az 5percangolos Szalai Nórának van egy könyve az angol igeidőkről, ami nagyon összeszedi, mit, mikor, hogyan használnak, de abba meg már annyira részletes, hogy nekem pl. túl sok is volt.

2013. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, az 5 perc angolt én is ismerem, és pont ez az, hogy ennyire részletesen én se akarom tanulni. Csak például ha sikerülne kimennem Amerikába vagy Angliába akkor folyamatosan tudjak beszélni, szóval a lényeg az hogy a legfontosabb dolgokat kéne az igeidőkből!
2013. máj. 7. 23:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A kérdésedre tudom a teljes megoldást.

Ha folyékonyan akarsz beszélni elvileg csak néhány igeidőre lenne szükséged.Csak az a gond,hogyha kiakarod fejezni magadat,akkor minden igeidő szükséges.Egy példa:Future perfect continuos,elég komoly felsőfokú igeidő,de például,ha azt akarod kifejezni,hogy:Év végén lesz,hogy itt lakunk 8 éve:By the end of the year we will have been living here 8 years.Látod,ezért minden fontos,de egy nagyon értelmes táblázat van itt amiből 3 nap alatt megtanultam az összeset. [link]

Ezt nyomtasd ki és olvasd,rád fog ragadni.

2013. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!