Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha előbb tanulom a németet,...

Ha előbb tanulom a németet, mint az angolt, akkor az lehet, hogy később könnyebben tanulom az angolt?

Figyelt kérdés
Már 4. éve tanulom az angolt, de valahogy nem áll rá a nyelvem. :) Viszont nagy szükségem lesz rá, ha tovább akarok tanulni. Pár hete elkezdtem a németet tanulni, és ez kicsit könnyebben megy. Ha németül megtanulok beszélni, esetleg lehet az, hogy később az angol jobban fog menni. Tudom, hogy kicsit bonyolultan írtam le, de azért remélem értitek.

2013. ápr. 17. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nehezen megy. (4 évig tanultam angolt, de az semmi volt, utána 4 év német, az megy eléggé, és 2 éve angol megint (német mellett), és szenvedek vele (bár valószínűleg a tanár hibája is)
2013. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sztem igen
2013. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, régi kérdés, de azért én is válaszolnék, hátha valaki hasznosnak találja!

Én nyelvi előkészítős osztályba járok immár 4. éve. Az osztály egyik fele haladó angolos (második nyelv a német), a másik fele pedig haladó németes (angol pedig a második). Én ez utóbbi csoportba tartozom, és most nyáron fogok megpróbálkozni az angol B2-es nyelvvizsgával (a német már megvan). Én szemály szerint örülök, hogy általános iskolában németet tanultam, mert így két nyelvet is el tudtam sajátítani középszinten. Amit sajnálok, hogy az angolom nem olyan jó, mint ahogy szeretném, hisz csak 3,5 éve tanulom.

Nyilván tanárfüggő is a dolog, nem mindegy, milyen tanárja van az embernek. De a németes csoportban velem együtt kb 6-an (14-ből asszem) teljesíteni tudjuk az angol középszintet. A másik csoportban tudtommal senki nem éri el németből ezt a szintet.

Az én tapasztalataim szerint német után jobb angolt tanulni, mint fordítva (hogyha mindkét nyelvben sikeres akar lenni az ember). De nyilván szerepet játszik az is, hogy az angol manapság mindenhol ott van, így rá vagyunk kényszerítve a tanulására, míg ha valaki németet akar tanulni, akkopr sokszor önszántából kell, hogy tanulási lehetőséget keressen. Ami hozzáállás kérdése.

2019. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!