Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a mondat hogy van angolul?

Ez a mondat hogy van angolul?

Figyelt kérdés
Nem szeretek takarítani de szeretem ha tiszta a lakás.

2013. ápr. 25. 20:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Addig eljutottam hogy I don't like cleaning but I like the clean house de ez tuti hogy nem jó.
2013. ápr. 25. 20:42
 2/8 A kérdező kommentje:
A nagy erőlködés közben ilyen mondat is született: I don't like clean but then the house is clean de ebben még biztosabb vagyok hogy nem jó.
2013. ápr. 25. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
I don't like cleaning, but I like if the house is clean.
2013. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
I don't like cleaning but I like when the house is tidy.
2013. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De szerintem ilyenkor nem kell az ing-es alak mivel nem folyamatos jelenben vagyunk.
2013. ápr. 25. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
De kell, mert a takarítás szó az a cleaning, akkor is, ha nem folyamatos.
2013. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még valami: azért kell az ing-es alak, mivel mindig a mondat főigéjét kell ragozni, és itt a főige nem a takarítani, hanem a nem szeretek. A don't like viszont nincs folyamatosba rakva, ahogy láthatod. A takarítás szó az maga a cleaning, a clean pedig tisztát jelenti. Remélem érthető.

A mondat második felét pedig be lehet vezetni if-fel és when-nel is, a tiszta szóra pedig használhatod a clean-t vagy annak bármelyik szinonimáját.

2013. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Like után ing-es alak jön.
2013. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!