Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondják, hogy anyanyelvi...

Miért mondják, hogy anyanyelvi környezetben a legjobb nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg Ausztriához közel élek, és ott vállaltam munkát. Mivel idáig egyedül tanultam a nyelvet (6 hónapig), ez egy igazi kihívás. Szerencsére jó nyelvérzékem van, így egyedül is megtudtam tanulni a nyelvi alapokat. Egy kis faluban, egy kávézóban kaptam munkát, ahol a főnök azt mondta, hogy nem baj ha nem tudom a nyelvet, mert hamar meglehet tanulni. Kicsit tartok ettől... kiváncsi lennék hogyan is működik az emberi agy? Hogyan lehet, hogy anyanyelvi környezetben gyorsan meg lehet tanulni egy nyelvet? Buta a kérdés talán egy kicsit kusza is de, remélem megértitek! Egyik ismerősöm is Amerikában él két éve 0 nyelvtudás nélkül vágott neki... Ma pedig tökéletesen beszéli a nyelvet. Könyvek nélkül tanulta meg...

Előre is köszönöm a választ!



#tanulás #német #anyanyelv #gyorsnyelvtanulás
2013. ápr. 29. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert az álmaidnak nem tudsz parancsolni. Ha egész nap egy idegen nyelvet hallsz magad körül, azt az agy éjszaka a mélyálom szakban dolgozza fel. És ott is leperegnek a napi események, ha érted a beszédet, ha nem.

Így nem csoda, hogy az agy már két- három hét után külföldiül álmodik, gondolkozik. Én annak idején egy fél évi NDK-s tartózkodás után már nem használtam "tolmácsot" (csajt) a moziban, ahova hetente kétszer jártam. Vagyis egy filmet kétszer néztem meg mindig.

2013. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát inkább az igaz, hogy kiskorban érdemes elkezdeni

tanulni nyelvet (mert valahogy jobban megmarad)

2013. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg nem mindegy hány évesen kezdi el az ember

(felnőtt korában már nehezebben megy)

2013. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te sem írtad, mennyi idős vagy..
2013. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Falun nem tudom hányan térnek be egy átlagos napon

a kávézóba..

2013. ápr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok :) Elég nagy forgalom is szokott lenne. De hát a kollégáim 100%-ban németül beszélnek!
2013. ápr. 29. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert igaz is. Anyanyelvi környezetben rá vagy kényszerítve, hogy beszéld a nyelvet. Persze nyilván a nulláról indulva (vagy nagyon kevés nyelvtudással) idő is kell hozzá, de ha naponta hallod, a kollégáiddal, vendégekkel máshogy nem tudsz kommunikálni, akkor sokkal gyorsabban megtanulsz, mint egyedül a könyvek fölött ülve. Viszont elég bátor vagy, mert fél év önálló német (feltételezem, hogy németül kell Ausztriában dolgoznod) tanulás után én tuti nem vágtam volna bele :) hajrá!
2013. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!