Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják angolul a "de...

Hogy mondják angolul a "de (de igen) " kifejezést?

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 02:16
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
de=but (bát) igen=yes (jessz)
2013. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

(Hát, én ilyet, hogy "but, yes" még nem nagyon hallottam...) Ilyet külön "de"-vel nem mondanak, csak úgy mint a rövid válasz, szóval yes, az alany és a megfelelő segédige, pl. "yes, it is", "yes, it does", "yes, I do", "yes, I am" stb. És kihangsúlyozhatod a segédigét, ha még jobban szeretnéd hangsúlyozni, hogy de márpedig igenis így van, úgy hogy "yes, it IS" (az "is"-t, vagy a megfelelő segédigét nyomod meg).

Ja és nem tudom mennyire tudsz angolul, de fontos, hogy a rövid válaszokban segédigék vannak!


Na itt van még egy példa:

- I hate Britney Spears. She can't sing.

- Yes, she can!


Bocs, ha nem volt teljesen érthető, de nem vagyok tanár, szóval ennyire telik a magyarázó képességeimből. :D

2013. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A "but yes" az nem jó

Még nem hallottam

Valahogy másképp fejezik ki

2013. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még a "However"-rel lehetne

a szembeállítást kifejezni-

2013. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ChrisM ***** válasza:
76%
2-es tökéletesen írja. A 'but yes' marhaság, olyat anyanyelvi még hírből sem ismer.
2013. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
57%
Az angol nem használ olyan kifejezest, hogy "de igen". Egyszeruen csak a yes-t valaszolja "de igen" valaszkent. A 2. hozzaszolo peldaja tokeletes.
2013. máj. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én már hallottam úgy használni. Youtube-on sok sminkes csaj videóját néztem és sokan mondták...
2013. máj. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 'de igen'-nek ket jelenteset kulonboztethetjuk meg.

DE igen - megerosito DE es

de IGEN - szembeallito IGEN.


- nem vagyok nyelvesz, csak megprobalom leirni a kulonbseget.


A masodik esetben az igenen van a hangsuly es azon, h a 'de' kotoszo az elso tagmondattal szembeallitja a masodikat.

I would not recommend using this colour, but yes, you could do that if you want.

Nem javasolnam ennek a szinnek a hasznalatat, de igen, hasznalhatod, ha akarod.

- kicsit pongyola hasznalat, de koznyelvben elmegy.


A megerosito de hasznalataval kapcsolatban a masodik kommentelo mondja jol.

Az 'indeed' szot lehet meg hasznalni.


- You didn't call. (Nem telefonaltal)

- Indeed I did. (De igen)

2013. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ian Catman ***** válasza:
2-es példája jó. Yes-szel kezdődve, kijelentő módban ("yes, she does!"..stb.) A Yes.. -elé a beszélt nyelvben lehet egy rövid, hangsúlytalan "But.."-ot illeszteni, lehet is hallani, bár szigorúan véve szükségtelen.
2013. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valóban, igaza van a 10:34-esnek, így hogy mondja, tényleg van ilyen eset is, amikor but yes-t használhatunk, csak én nem erre asszociáltam a kérdésből. Ebből is látszik, hogy én se vagyok nyelvész... :D
2013. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!