Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítenél egy francia feladat...

Segítenél egy francia feladat megoldásában?

Figyelt kérdés

Complète avec une préposition de ton choix si nécessaire.


Il est ... son bureau ou ... lui? ... moi, c'est important ... le savoir. Je n'aime pas parler ... sa secrétaire. Elle est très désagéable ... moi. Sa femme, par contre, a l'air ... très sympa. Elle est toujours très gentille ... moi quand c'est elle qui décroche.


Il faut manger ... vivre et non vivre ... manger. Je pense que Daniel n'a jamais entendu parler ... ce proverbe. Il a l'habitude ... manger toute la journée, il ne fait pas ... sport, il ne va jamais ... la piscine. Il a arrêté ... fumer, mais il a recommencé. Il ne fait pas attention ... sa santé.



2013. máj. 2. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Il est DANS son bureau ou CHEZ lui? POUR moi, c'est important DE le savoir. Je n'aime pas parler à sa secrétaire. Elle est très désagréable AVEC moi. Sa femme, par contre, a l'air D'ÊTRE très sympa. Elle est toujours très gentille AVEC moi quand c'est elle qui décroche.


Il faut manger POUR vivre et non vivre POUR manger. Je pense que Daniel n'a jamais entendu parler DE ce proverbe. Il a l'habitude DE manger toute la journée, il ne fait pas DU sport, il ne va jamais à LA la piscine. Il a arrêté DE fumer, mais il a recommencé. Il ne fait pas attention à sa santé.

Az "à"-

2013. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Véletlen a "válasz elküldésére" kattintottam...


Szóval az "à"-kat kisbetűvel írtam, mert nagybetűsen nincs rajta accent grave.


A "Sa femme, par contre a l"air très sympa" mondatba szerintem semmi nem kell, így is értelmes. A "d'être" itt fölösleges, nem is tudom, minek írtam oda!

2013. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azt még el tudnád magyarázni, hogy mitől függ, hogy a mutató névmás (celui, celle, ceux, celles) után mikor qui, és mikor que használandó?

2013. máj. 4. 23:34
 4/4 anonim válasza:

que- tárgyas azaz "amelyiket"

qui- alanyi- "amelyik"

2013. máj. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!