Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hatékony, gyors angol tanulási...

Hatékony, gyors angol tanulási tipp? Járok külön tanárhoz, de nem mindig és itthon, hogyan tudnám tanulni, gyakorolni a nyelvet? F/17-18

Figyelt kérdés
Köszönöm a válasszokat !,

2013. máj. 4. 23:52
1 2
 1/16 anonim válasza:
Hát én angol sorozatokat nézek magyar felirattal és sokszor megállítom és megjegyzem a szöveget és közben figyelek a kiejtésre is vagy olvass angolul könyveket.
2013. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 hunbula ***** válasza:
75%

Szerintem is nagyon jó a sorozatnézés, de vidd a következő szintre, és legyen a felirat is angol! Én is így kezdtem anno, aztán az első évad vége felé már nem is kellett a felirat, nagyon jó érzés volt! Emellett olvass sokat, olyan könyveket, amik érdekelnek, vagy amit esetleg magyarul olvastál, kezdésként olvasd el angolul.

Énnekem ez a kettő segített, sokat. Külön tanárhoz sosem jártam, mégis mindig a legjobb voltam, mert ezek folytán megszerettem a nyelvet. Mára pedig lazán beszélgetek anyanyelviekkel, szóval csak annyi a lényeg, hogy lelkesedj és élvezd :)

2013. máj. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm !!

Igen... a film,sorozat nézésre már gondoltam. Könyvet nem hiszem,hogy fogok olvasni,majd csak ha jól megy. Mert szerintem nincs értelme (DE cáfoljatok),mivel van olyan szó amit nem tudok kiejteni,illetve nem is tudom a jelentését. (sok ilyen van.)

2013. máj. 5. 07:35
 4/16 hunbula ***** válasza:
50%
Erre való szótár. :) Egy csomó netes szótár meg még fel is olvassa neked! :) De egyébként nagyon gyorsan fejlődnél tőle, szerintem a legjobb módszer arra, hogy elsajátítsd a nyelvtanok érzékelését.
2013. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen..leginkább a nyelvtani résszel vagyok gondba. Tudom,hogy vannak hangos szótárak is,de sok olyan szó,kifejezés van amit még nem tudok.
2013. máj. 5. 18:06
 6/16 hunbula ***** válasza:
Választhatsz a Te szintednek megfelelő könyvet. Idegennyelvű könyvesboltokban lehet kapni az Oxford Bookworms sorozatot, ezek könnyített olvasmányok, szövegértési feladattal, magyarázattal. Azt hiszem hat különböző szint van. Próbálj ki egyet, hátha beválik, kezdésnek mindenképp jó :)
2013. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod,aranyos vagy és nagyon sokat segítettél !

Még egy kérdés :) Filmet,sorozatot milyen műfajt,vagy az mindegy ?.Igazából azt akarom kérdezni,hogy a beszéd gyorsassága,stb... :) Illetve az nem baj,hogy nem értem amit olvasok,hallok?

2013. máj. 6. 17:50
 8/16 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha szavakat szeretnél memorizálni,akkor csináld azt,hogy leírod kis papírokra és az asztalod fölé,vagy olyan helyre rakod ahol mindennap látod és tudod olvasgatni:D

15/L

2013. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A nyáron tanultam úgy a szavakat..,de csak kevés maradt meg bennem.
2013. máj. 6. 21:00
 10/16 hunbula ***** válasza:
Olyat válassz, ami érdekel és szeretnéd nézni! És akkor kevésbé lesz megterhelő, ha le kell szünetelni, hogy megnézd a szót a szótárban, vagy vissza kell pörgetni, hogy mit is mondtak. :) Mint már mondtam, az egésznek a titka a szeretet, szeretned kell, amit csinálsz.
2013. máj. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!