Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia-angol tudás mellé,...

Francia-angol tudás mellé, melyik nyelvet válasszam? Spanyolt vagy németet?

Figyelt kérdés
Melyiket mennyire nehéz elsajátítani?

2013. máj. 10. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én spanyolpárti vagyok, ennek ellenére azt javaslom, hogy inkább a németet, mert a németet az angol alapján nem lehet megérteni (hiába közeli rokon nyelvek), viszont a franciatudással simán megérted a spanyolt (írásban legalábbis), tehát akkor inkább olyan nyelvet válassz, amelyik mindkettőtől eléggé különbözik.
2013. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A spanyol kb. annyira nehéz, mint a francia (a kiejtés-írás valamivel könnyebb), de az angolnál jóval nehezebb. A németet nem tudom, mert nem tanultam, nem beszélem.
2013. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
A német szerintem nehezebb. De azzal jobban el tudsz helyezkedni mint a spanyollal.
2013. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

a német nyelvtana kicsit nehezebb, de beláthatóbb, logikusabb. itthon némettel könnyebb elhelyezkedni, a francia/spanyol nyelvtudás inkább extrának mondható, az angol és német inkább alapnak.


bár angoltudással a németet nem érted meg, de tanulásnál érezni fogod a rengeteg hasonlóságot, csak a német mindenhol egy kicsit több, kicsit csavartabb - de logikusabb (kivéve igeidők)


inkább német

2013. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hasonlóan gondolkodom én is, de annyira nem tetszik a német. Meg elég sokan beszélnek már itthon németet. Lehet, hogy a spanyol keresettebb? Nem tudom, dilemmázok.
2013. máj. 10. 16:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[Az első és második vagyok]


A közhelyekkel ellentétben nincs olyan, hogy egy nyelv hasznos vagy nem hasznos: mindenkinek az a nyelv hasznos, amivel szeretne valamit kezdeni (ehhez persze jól meg kell tanulni). Ha neked a spanyol jobban tetszik, válaszd azt, a francia után nagyon könnyű lesz.

2013. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. máj. 13. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!