Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául vagy olaszul tanulja...

Franciául vagy olaszul tanuljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

a francia nyelv jobban tetszik, meg tudom is, hogy többen beszélik, de

Olaszország jobban tetszik, és az olasz konyha, emberek, stb... ott jobban el tudnám képzelni az életemet, mint Franciaországban...

mit válasszak???


2009. szept. 30. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a munkád.

Ha olaszt beszéled, könnyebben megy a spanyol tanulása, az meg aztán tényleg világnyelv.

A francia tetszik, tanuld hobbiból.

Ha érvényesülni akarsz, több nyelvet tanulj, és az egyik legyen egy ritkább pl. horvát.

Hamarosan uniós tagok lesznek, felértékelődik a nyelvük.

2009. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Én az olaszra szavazok! Az egész mentalitás, az országuk, a nyelvük, egyszóval minden sokkal jobban tetszik. Sajnos én egy nyelvi antitálentum vagyok, még angolul se nagyon sikerült megtanulnom (tudom lustaság...), de, ha nem így lenne, egy normális szintű angol tudás után jönne a spanyol és az olasz.
2009. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

8-22 ÚJLATIN (ROMÁN) NYELVEK


18 olasz (toszkán)

19 francia

normand, pikárd, vallon, franco-provençal stb.

kanadai francia

20 spanyol (kasztíliai)

leóni, aragóniai, andalúz stb.

amerikai-spanyol nyelvjárások

zsidó-spanyol (szefárd)

21 portugál

22 egyéb újlatin nyelvek (román kivételével)

rétoromán (ladin), szárd, provençal (gascon)

katalán

újlatin keveréknyelvek:

francia-kreol nyelvek: haiti, réunioni, mauritiusi stb. kreol

spanyol-kreol: papiamento

negro-portugál, indo-portugál stb.

Tehét ezek hasonlo nyelvek, igy ha az egyiket meg tanulod, a többi könnyebben megy! Pàrom pl. franciàt beszéli és hamar ràragad a spanyol is! Bàr most német környezetben dolgozik, de azt is szivja magàba, mint valami szivacs! Nekem lenne ilyen jo nyelvérzékem!:D Most szenvedek a franciàval, ami amugy szerintem gyönyörü, dallamos nyelv! De ilyen az olasz és a spanyol iss! :)

2009. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Jav.: is :D
2009. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az olasz szebb is, és egyszerűbb is.
2009. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ, azt hiszem meggyőztetek:P
2009. szept. 30. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a franciát javasolnám (ha még nem késő) Olaszul csak olaszországban beszélnek, míg franciául fr. országban, svájcban kanadában, afrikában is sok heyen (pl tunézia) Jól ismerik a nyelvet, az angolul beszélő országokban is ez a második nyelv, ez az eu hivatalos nyelve is. Aztán persze még ha tényleg úgy döntesz hogy olaszországba mész azt még mindig megtanulhatod egyszerűen, mert az tényleg egyszerűbb nyelv
2010. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, de már döntenem kellett, olaszt választottam...
2010. febr. 10. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!