Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lesz gondom a kiejtéssel,...

Lesz gondom a kiejtéssel, akcentussal? Megfogom érteni őket? Mennyivel más?

Figyelt kérdés
Rengeteg Latin Amerikai sorozatot nézek spanyolul már teljesen azt szokta meg a fülem , és a spanyol nyelvtanárom is onnan jött, viszont én Spanyolországba megyek nyáron. Tapasztaltak véleményére vagyok kíváncsi! :)

2013. máj. 10. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Hali, nekem a volt férjem dél-amerikai, viszont most Spanyolországban élek. Nem lesz gondod szerintem a kiejtéssel sem az akcentussal, meg fognak érteni. Én eddig egy-két embert értettem nehezen, ők valahogy nagyon furán beszéltek.

Inkább az a gond hogy néhány dolgot másképp hívnak. Pl. az autót mi úgy mondtuk a férjemmel, hogy carro, az viszont itt a szekeret jelenti, az autó itt coche. Azért néhányszor néztek rám furán, pl. az egyik boltban, amikor a szekeremhez kerestem valamit...

2013. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb. olyan jellegű különbséget képzelj el, mint Magyarországon a pesti köznyelv és a "tájszólások" (dunántúli, palóc stb.) között, csak éppen fordítva: a spanyol esetében – a beszélők számát és a nyelvterület nagyságát tekintve – inkább a spanyolországi spanyol a "tájszólás", mert az jobban különbözik a többi nyelvjárástól, mint azok egymástól.


Ennek az az oka, hogy a Spanyolország legnagyobb részén beszélt spanyol az észak-spanyolból alakult ki, a többi pedig vagy a dél-spanyolból (karibi, chilei, venezuelai, argentin, uruguayi stb.), vagy az északi és a déli keveredéséből (mexikói, perui, ecuadori stb.) a 16–18. században. Az észak- és a dél-spanyol pedig az óspanyolból a Reconquista alatt (12–15. század).

2013. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!