Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges egyedül oroszul...

Lehetséges egyedül oroszul megtanulni alapfokon?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én 4 évig 'tanultam' oroszt (inkább csak bejártam órákra) de szerintem nem nagyon lehet.. a kiejtés miatt leginkább. most a nyelvtant meg tudod tanulni könyvből, de hallanod is kell, mert van benne 1-2 csavar.. :D
2013. máj. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült az abc egyedül meg a kiejtést.És az egyszerűbb dolgokat megértettem. (nemek,múlt idők,ragozások)

Én majd folytatni fogom.

De szerintem lehet.A kiejtést egy óra erejéig vagy 2 talán tanulhatnád tanárral.

Az írást(mondjuk az olvasás is ezzel együtt van) nem tudom mennyi idő tényleg megtanulni.Olyat is hallottam hogy valaki suliban fél évig tanulta,olyat is hogy egy hónap, de ha valaki zseni akkor biztos könnyebb.Nyilván szorgalomtól is függ.

Nekem személy szerint kb.egy hét volt ,ahogy emlékszek.De 3 éve volt szóval ki tudja.

Mondjuk ha veszel egy könyvet amihez van CD, az is sokat segít.


Ha valami nagyon alap dolgot kellene amúgy esetleg segíteni,azt leírhatom. De még én tanulom és fogom is a nyáron szóval nem tudok én se mindent.

2013. máj. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Az egy héttel amúgy nem azt akartam mondani hogy zseni vagyok.

Nekem volt itthon aki tud segíteni(anyukám,de ő se emlékszik mindenre),mondjuk főleg nélküle tanultam az írást.

Ráadásul apukámtól orosz nyelv téren volt mit örökölni..és lehet nekem ezért volt könnyebb.Szóval azért írom hogy nem biztos hogy mindenkinek ilyen rövid idő alatt megy.Ezeket azért írom,nehogy valami hamis képet nyújtsak a nyelvtanulóknak.


De a szorgalomtól is sok függ persze, szóval hajrá :)

2013. máj. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyelvek többségét szorgalommal meg lehet tanulni alapfokon.Ez alól szerintem az orosz se nagyon kivétel.

De függhet attól is tanultál-e előtte nyelvet,vagy nem,ha igen,akkor meg mit.

Igaz hogy az orosz nem hasonlít az angolra,franciára stb-re hanem csak a többi szláv nyelvre.

Az könnyítheti meg esetleg ha nem az első nyelv, mert annál könnyebb vele megbirkózni.

2013. máj. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!