Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szóbelihez tényleg...

Angol emelt szóbelihez tényleg nem lehet tudni a tételsort, merthogy ott már illik tudni bármiről beszélni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Azért nem lehet tudni, mert ezt írja elő a vizsgaleírás. A témaköröket viszont lehet tudni!
2013. máj. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mármint? Nálam a tételsor meg a témakör ugyanaz.
2013. máj. 15. 16:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden emelt érettséginél csak témakörök vannak megadva, ott derül ki, hogy mi lesz a tételed.


A témakör és tételsor nem ugyanaz. A tételsor szűkebb, angolból teszem azt a telefon és minden hozzá kapcsolódó dolog. A témakör pedig tág, jelen esetben a kommunikáció a témakör, amibe beletartozik a tömegkommunikáció, telefon, internet, stb.

Én töriből emeltezek, van olyan témaköröm, hogy Magyarország gazdasága a XIV. és XVI. század között. Ez azért jó pár uralkodót és rendeletet végigkövet. :D

2013. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bah, nagyszerű... Na de azért neked is hajrá. :)
2013. máj. 15. 19:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Viszont kívánok neked is sok sikert! :)
2013. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudtam semmiféle témakörről vagy tételről, amikor emeltezni voltam angolból.
2013. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: aki igazán tud, annak nincs is szüksége rá. :-) Pont nyelvből nincs. Töriből még akkor is átlapoznám vizsga előtt, ha csillagos ötösöm lenne, de a nyelv/matek/informatika tényleg olyan, hogy aki rendesen végigtanulta a megadott éveket, annak nem kell külön készülnie semmiből.
2013. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utsó: én így azért nem fogalmaznék. Ugyan sok-sok szakon felvételi követelménnyé tették az emelt érettségit, a magyar közoktatás nem adja meg a szükséges szintet. Én 73%-os középszintűt tudtam összehozni a középiskolában felszedett tudásomból, ami azért messze van egy jó emelt szintű érettségi eredmény elérésétől...
2013. máj. 16. 23:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebbe ne menjünk bele, mert csúnya vita lenne belőle. Én sose hibáztattam az oktatást, ha nem tudtam valamit, és sose gondoltam, hogy az iskolában meg lehet tanulni egy nyelvet rendesen. Jó sokat kell foglalkozni vele pluszban is. Meg mással is. Az iskola csak alap. Én mentem az utcán és beszéltem magamban az adott nyelven, és ha nem tudtam egy szót, hazaérve az első dolgom volt megnézni a szótárban. Ezt nem pótolja semmilyen iskola. Az biztos, hogy nyelvet nem a vizsga előtt kell tanulni.
2013. máj. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!