Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol információ kérő levél....

Angol információ kérő levél. Milyennek vélitek?

Figyelt kérdés

Egy szórakoztató elektronikai cég vezetőjeként kell érdeklődnöm és megrendelni CD lejátszókat nyelvtanulók számára: árajánlatot kérni, fizetési feltételekről érdeklődni, árengedményt kérni, kiszállítás ütemezése.


Dear Sir or Madam,


I am writing with regard to the CD player.

I saw your advertisement in HVG on Monday and I would like to enquire about the special CD players. Our company has dealt with audio tool sales for language learners for 20 years, so I would like to order 10 special CD players which contain headphone and supports the MP3, OGG, WMA formats. Firstly, could you send me price quotations about 10 CD players? It is very urgent for us, because the CD players have already run out from the store for 3 day. Moreover, could you deliver the CD players for Friday? Furthermore, I would like to enquire about your terms of payment. Could I pay for installments? I have already ordered from you six times therefore could I buy the players for discount prices?

I look forward to your early reply because I would like to order the players at the earliest possible moment.


Yours faithfully,

XY


2013. máj. 19. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Our company has been dealing with...


sales to language learners


CD players that contain


with headphones


could you send me quotation for 10 CD players



the CD players have already run out from the store for 3 day. - itt nem értem, pontosan mit szeretnél


deliver the CD players by Friday (péntekig)/ on Friday (pénteken)


buy at discount prices


inkább at the earliest possible time


Ezek csak a főbb hibák, lehet hogy még van, annyira nem néztem át.

2013. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

the CD players have already run out from the store for 3 day.


Már 3 napja elfogytak a CD lejátszók a raktárból

2013. máj. 19. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:
have already run out of the store for 3 days
2013. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ejnye :D

Ha 3 napja elfogytak, akkor az nem azt jelenti, hogy 3 napon át, hanem h 3 nappal ezelőtt: 3 days ago


The store (already) ran out of cd players 3 days ago

2013. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tényleg.:S


the CD players already ran out of the store 3 day ago.


Ez így helyes?

2013. máj. 19. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyelvtanilag helyes, de jobban hangzik amit írtam: a bolt fogyott ki a lejátszókból
2013. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg, ezt én is benéztem:( Köszi a javítást. They've been out of CD players for 3 days, így lehetne, de Past Simple-lel tényleg jobb.
2013. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!