Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú német ECL nyelvvizsg...

Totyak kérdése:

Középfokú német ECL nyelvvizsga. Első körben csak az írásbeli részét szeretném megpróbálni a vizsgának és arról lenne néhány kérdésem. Válaszolna valaki a kérdéseimre, hogy lélekben felkészülhessek mindenre?

Figyelt kérdés

Ugye van két szövegértés és két levél 25-25 ponttal. Ha jól értettem az ECL weboldalát, akkor mindegyik 25 pontos részből minimum 40%-nak (10 pontnak) meg kell lennie, de összességében 60%-nak (30 pontnak). Ez akár úgy is lehet, hogy mondjuk az egyik szövegértést nullázom, a másikat pedig maximum pontra (12,5 pont) megcsinálom, aztán a levélnél meg szintén maximum ponttal brillírozok?


Illetve még egy fontos kérdés: általában milyen írásbeli feladatokra lehet számítani? A tesztkönyvben olyan van, hogy egy adott szövegre vannak állítások és azok igazak, hamisak, vagy nem is szerepelnek-e a szövegben. Illetve rövid szövegekhez kell mondatokat párosítani, vagy a hiányos mondatba a megfelelőt beilleszteni.

Hallottam már pár embertől, hogy ami a tesztkönyvben van, az nem egészen fedi a valóságot, mert mostanában gyakran van olyan feladat is, hogy adott szöveg alapján válaszolj kérdésekre. Esetleg aki nemrég volt vizsgázni, szívesen meghallgatnám, hogy milyen feladatokat kapott.


Leveleknél kell címzés? Én még úgy tanultam hogy kell mindegyikhez, de a tesztkönyvben nem volt hely kihagyva. Csak megszólításnak és dátumnak van hely. Éles vizsgán is el vannak kezdve a levelek egy fél mondattal, mint a tesztkönyvben, vagy magunk kezdhetjük, ahogy szeretnénk? Általában 200 szavas levelet kérnek. Ehhez mereven ragaszkodnak, vagy teszem azt 180 szó is elég? Vagy az már pontlevonás?


Mellesleg hogy van a vizsga felépítése? Arra gondolok, hogy ugye szövegértésre ha jól tudom 45 perc van a két feladatra, levélnél meg 75 perc (hozzáteszem, nekem a 45 perc sosem elég a két feladatra sajnos). Tehát ez úgy működik, hogy megkapom a szövegértés feladatlapot, amit 45 perc után elvesznek, majd kapom a leveleket? Mert, ha egy feladatlapon lenne minden, akkor a levelek után esetleg még vissza lehetne térni a szövegértésre.


Szívesen várok minden olyan hozzászólást, ahol már nyelvvizsgát megjárt emberek leírják, hogy ők milyen szövegértési és levél feladatokat kaptak és hogyan is zajlott le ez az egész.



2013. máj. 19. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Te aztán kérdeztél:D Habár én angolon voltam de gondolom olyan nagy eltérések nem lehetnek.Na,szerintem nem lehet olyat hogy nullázod az egyik szöveget de még ha lehetne is mi értelme volna?Azért annyira nem nehezek.Nekem az egyiknél kihagyott mondatokat kellett beilleszteni a másiknál pedig 10 kérdésre válaszolni.És igen 45 perc van a 2-re ennyi idö alatt teljesíthetö a feladat(nekem 90% lett ez a rész)Ezután ezt beszedik és kapod a 2 fogalmazást.Ebböl az egyik tuti levél lesz a másik nem biztos.A levelet nem kell címezni hacsak a feladat ezt nem kéri külön.ECL-en általában ragaszkodnak a 200 szóhoz ettöl kevesebbet semmi esetre ne írj de a (sokkal) többet se preferálják.Arra már sajnos nem emlékszek hogy meg volt-e adva az elsö mondat eleje de szerintem nem.
2013. máj. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál. Igen, van kérdésem bőven.


Nyilván nem direkt nulláznám a feladatot, csak teszem azt nem lenne elég időm, vagy egyáltalán nem tudnék vele mit kezdeni. Az ECL oldalán nem találtam arra vonatkozóan információt, hogy mi van ilyen esetekben. Csak annyit írnak, hogy készségenként legalább 40% kell, de összességében 60%. Tehát, ha csak egy szövegértést tudok megcsinálni 10 pontra, azzal az én értelmezésem szerint teljesül a készségenkénti 40%. Persze nem ez a célom, csak érdeklődésképpen kérdeztem.

Azt írod, hogy a második részben a második feladat nem biztos, hogy levél. De akkor mi lehet még? Én csak olyat gyakoroltam, ahol levél van.

Úgy látszik, hogy most ez a kérdésekre válaszolós feladat az egyik favorit, több helyen is írták már, hogy ez volt az egyik feladatuk.

A beillesztős feladat pontosan hogy nézett ki? Volt egy szöveg, (vagy több kisebb szöveg) benne hiányos részekkel és oda kellett megtalálni a megfelelő folytatást több lehetőség közül? Ilyen volt a tesztkönyvben is.

Amennyire látom, akkor ez az igaz, hamis, nem szerepel a szövegben feladat már nem megy a vizsgán. A másik, ami még a tesztekben gyakori volt, az meg a rövid szövegekhez címeket, vagy állításokat párosítani. Ilyen még azt hiszem előfordul, mert egy fórumon írta valaki, hogy az áprilisi vizsgán ilyen feladat volt.


Köszönöm még egyszer, hogy válaszoltál és gratulálok a vizsgádhoz (feltételezem meglett, ha 90% lett a szövegértés).

Várok szeretettel minden további véleményt.

2013. máj. 21. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen,készségenként kell meglenni a 40%-nak és összesen a 60-nak úgy hogy csak óvatosan nullázgass:D

Levélen kívül nekem egy blogot kellett írni ugyanúgy 200 szavasat mint a levélnél.Itt is megvoltak adva pontok hogy miknek kell benne lenni,gyakorlatilag egy kifejtős fogalmazás.A beillesztős szövegértésnél 1 összefüggő szöveg volt több bekezdésre osztva és mindegyikből ki volt hagyva egy mondat.Azt hiszem 3-mal több volt megadva mint amennyit fel kellett használni.Ilyen igaz-hamis nem hiszem hogy lesz,viszont lehet hogy olyat is berakhatnak hogy egy teljes bekezdés hiányzik.Ilyen párosítós meg címbeírós amiket te is mondtál nem hiszem hogy lesz bár jobb azért ha olyat is gyakorolsz.Én is ilyeneket is csináltam vizsga előtt.Amúgy köszi,meglett a vizsgám:)

2013. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt 200 szó..

140 és ECL-en voltam.

2013. máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
140 szót kértek, vagy te annyit írtál és elfogadták? Általában B2-es vizsgán oda szokták írni, hogy kb. 200 szavas levelet kérnek. Biztosan B2-n voltál?
2013. máj. 30. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!