Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fordítanátok ezt a két...

Hogyan fordítanátok ezt a két mondatot angolról magyarra?

Figyelt kérdés

The company, which makes 40% of its sales in Europe, demand for building and automotive glass drop sharply.

It is aiming to cut costs by 20bn yen ($262.5m, £166m, 199m euros) annually as it now faces losses of 3bn yen for the year to March - a sharp turnaround from its previous hopes for a 14bn yen profit.


Én így fordítottam:

A cég a termékek csak a 40%-át értékesíti az Európai piacon, mivel az építészeti- és autóipari üveg iránti kereslet meredeken csökken. Célja, hogy évente 20 milliárd yennel csökkentse a költségeit (262.5 millió dollár, 166 millió font, 199 millió euro), viszont az első negyedév vesztesége 3 milliárd yen – ez egy éles fordulat az előző év 14 milliárd yen profitjához képest.


2013. máj. 21. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó a fordításod, értelmesebb, mint az eredeti, legalábbis ott az első mondat elég rozoga...
2013. máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mit értesz azon, hogy rozoga?
2013. máj. 21. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első mondatban két egymás mellé rendelt tagmondat van.

A második felében minden rendben (demand for building and automotive glass drop sharply)

az első felében viszont van egy alany (the company), annak van egy mellékmondata (which makes 40% of its sales in Europe) viszont nincs hozzá ige.

Értelmesebb lenne a which nélkül, (sztem csak véletlen maradhatott benne):

The company makes 40% of its sales in Europe.

A másik, hogy a 2 tagmondat közé jólesne valami kötőszó (ezt a magyarban pótoltad: mivel)

Ezért írtam, h a magyar jobban egyben van mint az eredeti.

2013. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, így már értem. Ez egy nyelvvizsga feladat, és a szöveg valamiféle angol cikkből van.
2013. máj. 21. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!