Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet Nyíregyházán románul...

Hol lehet Nyíregyházán románul tanulni?

Figyelt kérdés
Budapesten elkezdtem románul tanulni, de szeptemberben itt, Nyíregyházán kezdtem a sulit, és szeretném a tanulást folytatni. Alapfokon kezdtem. Érteni valamicskét értek, de meg szeretnék tanulni értelmesen kommunikálni, amihez fontos lenne a nyelvtani szerkezetek ismerete, és az, hogy ne féljek megszólalni.
2009. okt. 3. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán? Bármelyik járókelő megteszi.
2009. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem úgy van az. Én is azt hittem, hogy itt aztán akkora román nemzetiség lesz, hogy na. Hát, lehet, hogy vannak, de nem nagyon vevődnek észre a ruszinok, ukránok, oroszok mellett. Akikkel szintén semmi bajom, de őket itt jobban szeretik, ennyi. Úgyhogy nem ennyire egyszerű, és pont azért, mert akár román is lehet, aki szembejön, csak épp mivel nem szerveződnek, nem fogom viszontlátni pl valami Centrul-féle helyen, ahol leszólíthatom:)

A tipikus romános helyek Gyula (ott még Eminescu utca is van:)), Méhkerék, Kétegyháza, Szeged (itt van tagja az icr hálózatnak, aminek Pesten jártam a könyvtárába), meg hallottam már Debrecent is.

2009. okt. 4. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:

keress egy magántanárt, hirdetést is feladhatsz és várd, hogy valaki jelentkezik :)

de gyakorlásnak kereshetsz erdélyi magyarokat is, akiket felveszel mondjuk msn-re és velük beszélsz kicsit románul és ha valamit nem értesz, akkor magyarul elmondja, hogy is van :) szerintem ez jó ötlet, én így csinálnám, de én franciául tanulok most!

2009. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy hirdetés lesz... eredetileg jó lett volna, ha van itt nemzetiségi önkormányzat, de a Városházán dolgozók is úgy néztek össze erre a kérdésre, hogy sejthető volt, hogy az önkormos örül, ha a meglévő dolgokat meg bíja szervezni. Az a baj uis, hogy nem nagyon van pénzem (elsős vagyok, most fogok dolgozni valami diákmelót).

A messengeres toposz van, létezik, viszont az egyiknek nem nagyon vetettem fel eddig, hogy románul írjunk, pedig róla tudom, hogy nem haragudna meg, sokat ír is románul, a másik meg román, és vele veszélyes, mert ha egyet nyikkanok románul, onnantól teljesen átáll:)... szóval lehet, hogy náluk is érdemes próbálkozni. Az is kár, hogy nem merem használni azt se, amit megtanultam, aztán elfelejtem... valami pszichés gát van bennem, egy nyelvet tudtam használhatóan megtanulni, ez az angol, mert még akkor kezdtem el, mikor ez a para nem volt.

2009. okt. 4. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!